tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Evra surowo ukarany przez UEFA. Francuz został bez klubu!

Patrice Evra za kopnięcie własnego kibica przed meczem Ligi Europejskiej został zawieszony na siedem miesięcy (do 30 czerwca 2018 roku) oraz ukarany grzywną w wysokości dziesięciu tysięcy euro. W tym czasie nie będzie mógł występować w rozgrywkach klubowych organizowanych pod egidą UEFA. Jakby tego było mało władze Olympique Marsylia rozwiązały kontrakt z piłkarzem.
PATRICE EVRA (Ś) (FOT. TWITTER.COM)

KIBICE MARSYLII PRZECIW EVRZE. "THIS GAME IS OVER"

Geneza konfliktu jest nieznana. Fani mają pretensje do Evry za słabsze występy w ostatnich spotkaniach. W Guimaraes mieli zgłosić pretensje podczas rozgrzewki. Obrońca – w towarzystwie kolegów – podszedł pod trybunę, ale słysząc obelgi pod swoim adresem nie wytrzymał i... kopnął jednego z kibiców.

Za ten wybryk został ukarany czerwoną kartką. Co ciekawe, nie miał wyjść w tym meczu w podstawowym składzie. To pierwszy przypadek w historii LE, kiedy rezerwowy jeszcze przed meczem został wyrzucony z boiska. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla gospodarzy. Zwycięską bramkę zdobył w 80. minucie Paolo Hurtado.

Sytuacja Evry przypomina słynny atak Erica Cantony. Francuz w 1995 roku schodząc do szatni po czerwonej kartce... uciekł stewardom pilnującym porządku i kopnął jednego z kibiców Crystal Palace! Brytyjska federacja (FA) ukarała go półrocznym zawieszeniem. Sprawa znalazła także finał w sądzie – tam Francuz został uznany winnym napaści. Pierwotnie usłyszał wyrok dwóch tygodni więzienia, który potem zamieniono na 120 godzin prac społecznych.

podobne informacje

Lewandowski, Ronaldo, Pogba i inni. Gwiazdy futbolu przebrały się na Halloween

Francuska gwiazda jako zając wielkanocny w dziecięcym szpitalu [WIDEO]

Oficjalnie: Patrice Evra wraca na Wyspy

Kibice Marsylii przeciw Evrze. "This game is over"