tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

PŚ w kolarstwie torowym: ósme miejsce drużyny sprinterów

Polscy kolarze torowi zajęli ósme miejsce w sprincie drużynowym w zawodach Pucharu Świata w Manchesterze. Drużyna średniodystansowców uplasowała się na dziewiątej pozycji w wyścigu na 4 km, a w scratchu Adrian Tekliński był piętnasty.
Od lewej: Rafał Sarnecki, Mateusz Rudyk i Patryk Rajkowski, w kwalifikacyjnym wyścigu drużynowego sprintu (fot. PAP)

Sprinterzy, którzy startowali dwukrotnie, nie potrafili pokonać trzech okrążeń toru w czasie poniżej 44 sekund. W wyścigu pierwszej rundy Rafał Sarnecki, Mateusz Rudyk i Mateusz Lipa uzyskali czas 44,251, przegrywając z Brytyjczykami i odpadli z rywalizacji. Triumfowali Niemcy.

W eliminacjach wyścigu drużynowego mężczyzn na 4 km na dochodzenie Polacy osiągnęli dziewiąty rezultat (4.02,401) i nie awansowali do pierwszej rundy. Podopieczni Jacka Kasprzaka startowali w składzie: Bartosz Rudyk, Szymon Sajnok, Szymon Krawczyk i Adrian Tekliński.

Tekliński ścigał się później w scratchu. Mistrz świata w tej konkurencji zajął 15. miejsce, tracąc jedno okrążenie do dziesięciu kolarzy. Zwyciężył reprezentant Kazachstanu Nikita Panasenko, który powtórzył sukces sprzed tygodnia z Pruszkowa.

Dalsze lokaty zajęły Urszula Łoś i Marlena Karwacka w sprincie drużynowym oraz Nikol Płosaj w omnium.

podobne informacje

PŚ: drugie miejsce drużyny sprinterów

PŚ w kolarstwie torowym: Rudyk drugi w sprincie

Niedziela z sukcesami Polaków. Udany koniec PŚ w Pruszkowie

PŚ w kolarstwie torowym: Sajnok drugi w omnium