NHL: udany rewanż. Capitals lepsi od Penguins

Nicklas Backstroem się przełamał, ofensywa wreszcie zadziałała, rewanż się udał, a Washington Capitals pokonali Pittsburgh Penguins aż 4:1 w meczu hokejowej ligi NHL.
Radość hokeistów z Waszyngtonu (fot. Getty)

To drugie spotkanie obu zespołów w tym sezonie. W pierwszym, również rozegranym w Waszyngtonie, Penguins wygrali 3:2. Tym razem nie mieli wiele do powiedzenia.

(fot. Getty) Obrońcy tytułu z Pittsburgha potwierdzają, że to – przynajmniej na razie – nie jest ich sezon. Mają drugi najgorszy bilans bramkowy w lidze i właściwie nic nie działa tak, jak powinno.

Nie inaczej było w nocy z piątku na sobotę. Strzelanie dla Capitals zaczął pod koniec pierwszej tercji John Carlson, wykorzystując okres gry w przewadze. W połowie drugiej części gry wyrównać udało się Philowi Kesselowi, ale cóż z tego, skoro – znów w przewadze – niedługo później na 2:1 trafił T.J. Oshie.

Trzecia tercja miała przebieg-sinusoidę. Goście zaczęli lepiej, wydawało się, że gol wyrównujący jest kwestią czasu, ale najpierw Chandler Stephenson, a potem Jakub Vrana (na pustą bramkę) wybili im z głów marzenia o zwycięstwie.

W nocy z soboty na niedzielę kolejna transmisja NHL w TVP. Tym razem zapraszamy do Detroit, gdzie miejscowi Red Wings zmierzą się z Columbus Blue Jackets.

NHL: Washington Capitals – Pittsburgh Penguins (skrót)