tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Lowe: Kubica niemal na pewno pojedzie w Abu Zabi

Robert Kubica najprawdopodobniej będzie testował bolid Williamsa w Abu Zabi po wyścigu kończącym sezon 2017. Informację potwierdził Paddy Lowe – dyrektor techniczny brytyjskiego zespołu w wywiadzie dla niemieckiego "Sky Sport".
Robert Kubica (fot. PAP)

F1: Button rozstaje się z teamem McLaren

O takiej możliwości spekulowało się od kilku dni, ale dopiero teraz te doniesienia zostały potwierdzone. – Niemal na pewno damy mu jeden z dni testowych po Abu Zabi – zdradził Lowe. – Sprawa budzi ogromne zainteresowanie, więc na razie nie możemy wyjawić nic więcej – dodał.

Paddy Lowe (fot. Ś, Getty Images) Wcześniej jednak zaznaczał, że nie będzie spieszył się z decyzją o zatrudnieniu nowego kierowcy w miejsce Felipe Massy, który kończy sportową karierę. – Nie chcemy postępować zbyt szybko. Mamy wiele opcji i potrzebujemy czasu, aby je przeanalizować – stwierdził.

Jednym z kandydatów do zastąpienia Brazylijczyka jest Pascal Wehrlein, który w tym sezonie jeździ dla Saubera, ale po jego zakończeniu będzie musiał odejść z zespołu. W tym momencie Williams jest dla niego jedyną możliwością, jeśli chce kontynuować karierę w Formule 1. – Rozważamy wiele opcji, ale nie możemy nic więcej zdradzić – zapewnił Lowe, sugerując, że Niemiec także może wziąć udział w testach.

Do końca tegorocznych zmagań w F1 pozostały tylko dwa wyścigi. Najbliższy z nich zaplanowano na niedzielę w Brazylii. Rywalizację kierowców zakończy GP Abu Zabi. Dwa tygodnie temu tytuł mistrzowski zapewnił już sobie Lewis Hamilton z Mercedesa.

Kubica wróci do Formuły 1? Gutowski: jeszcze trochę poczekamy

podobne informacje

Rosyjski duet w Williamsie? Kubica niepewny miejsca

Robert Kubica zaskoczył. "Spójrzcie, kto wrócił" [ZDJĘCIA]

Powrót Kubicy kwestią czasu? "Przy odejściu Strolla to prawdopodobne"

Złe wiadomości dla Kubicy. Stroll poinformował o przyszłości