Stolarz szybszy niż Lewandowski. Hat-trick w... 50 sekund

28-letni Marcus Biber – napastnik występującego w niemieckiej "okręgówce" zespołu TSV Ustersbach – dokonał w miniony weekend nieprawdopodobnego wyczynu. W spotkaniu z TSV Haunstetten (6:0) strzelił trzy gole w... 50 sekund.
Robert Lewandowski (fot. Getty Images)

Prezydent klubu Serie A: przegrywamy przez... czarownice

Do niecodziennej sytuacji doszło dopiero w końcówce meczu, a konkretnie w 88. minucie. – Nie miałem pojęcia, że to wszystko wydarzyło się tak szybko – powiedział w rozmowie z dziennikiem "Bild".

Takiej częstotliwości strzelania goli nie miał nawet Robert Lewandowski, który ponad dwa lata temu w meczu z Wolfsburgiem zdobył hat-tricka w 3 minuty i 22 sekundy. Jednocześnie wpisał się do Księgi Rekordów Guinnessa, kończąc spotkanie z pięcioma trafieniami w dorobku.

Lewandowski o Heynckesie i Ancelottim Niestety, nikt nie nagrał tych goli, a wypowiedzi świadków, którzy byli wtedy na boisku nie wystarczą, abym znalazł się w Księdze Guinnessa – zmartwił się Biber. Spotkanie oglądało zaledwie 30 osób i żadna z nich nie mogła się spodziewać, że będzie świadkiem tak spektakularnego wyczynu.

28-letni napastnik TSV Ustersbach prywatnie nie ma zbyt wiele czasu. Na co dzień pracuje w stolarni w Violau. Dodatkowo prowadzi mały biznes, produkując wysokiej jakości długopisy. Przez to nie może regularnie trenować, dlatego też rzadko rozgrywa spotkania. W tym sezonie pojawił się na boisku pięciokrotnie.

Drużyna zawsze stoi za mną i wspiera mnie. Nawet gdy nie mogę często im pomagać. To fantastyczne uczucie – powiedział w rozmowie z dziennikarzem bawarskiego radia. Wziął udział w audycji, w trakcie której otrzymał koszulkę w barwach TSV Ustersbach z napisem "rekordzista świata – Marcus Biber".

Cavani: Polska zrobiła ogromny postęp
Wzruszony Boruc. "Tęskniłem za grą w kadrze"
Kibice pożegnali Boruca. "Wspaniały człowiek i bramkarz"