tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

E-AMPY: przedostatnie kwalifikacje w LoLa

W sobotę o godzinie 16:00 rozpoczną się trzecie kwalifikacje do Akademickich Mistrzostw Polski w League of Legends. Zwycięzcy awansują na finały rozgrywane na żywo, które odbędą się 26 listopada w Warszawie. Uczestnicy będą wówczas walczyć o tytuł mistrzowski oraz o pulę nagród wynoszącą 5 000 zł.
(fot. inf. prasowa)

W poprzednich dwóch turach kwalifikacyjnych wystartowało odpowiednio 37 oraz 30 zespołów, co przekłada się na ponad 330 zawodników. W pierwszych kwalifikacjach zwyciężyli "Inżynierzy z przypadku" reprezentujący Politechnikę Wrocławską. Drugą turę eliminacyjną wygrali "Elastyczni zawodnicy" z reprezentantami AGH, Politechniki Łódzkiej i Koszalińskiej w składzie.

Nadal jest możliwość zapisania się do kolejnych dwóch tur kwalifikacyjnych w League of Legends. Aby móc zgłosić zespół wymagane jest, aby w pięcioosobowym składzie znalazły się trzy osoby ze statusem studenta lub członka AZS lub pracownika uczelni wyższej.

Poza LoLem rywalizacja w ramach E-AMP-ów toczy się również w CS:GO oraz Hearthstone. Do tego na dniach zostanie ogłoszona ostatnia, czwarta dyscyplina. Pełna pula nagród E-sportowych Akademickich Mistrzostw Polski wynosi 15 000 zł. Więcej informacji oraz wszystkie szczegóły na temat E-AMP-ów można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej imprezy http://e-ampy.pl oraz na jej profilu na Facebooku http://fb.com/eampyy.

TVP Sport objęło patronat medialny nad E-sportowymi Akademickimi Mistrzostwami Świata i przeprowadzi transmisję z finałów imprezy.