24 Emiliano Ariel Rigoni
26 Cristian Pavon 78'
  Stanisław Czerczesow

Rosja – Argentyna 0:1. Aguero otworzył nowe Łużniki

Argentyna wygrała 1:0 (0:0) z Rosją w rozegranym w Moskwie meczu towarzyskim. Jedynego gola strzelił w końcówce spotkania Sergio Aguero. Było to pierwsze spotkanie na przebudowanym stadionie Łużniki, najważniejszej arenie przyszłorocznych mistrzostw świata (transmisje w Telewizji Polskiej).
Mecz towarzyski: Argentyna – Rosja (skrót)
Reprezentanci Argentyny (fot. Getty)

Messi: wezmę udział w pielgrzymce, jeżeli...

Dla wicemistrzów świata było to pierwsze spotkanie towarzyskie po awansie na mundial. Wywalczyli go z wielkim trudem, dopiero dzięki wyjazdowej wygranej nad Ekwadorem w ostatniej kolejce eliminacji.

W Rosji wystąpiły największe gwiazdy gości, m.in. Leo Messi, Sergio Aguero, Javier Mascherano czy Angel Di Maria. Drużyna prowadzona przez Jorge Sampaolego przeważała od pierwszej minuty. Aktywny był Messi, strzałów próbowali Di Maria i Aguero, jednak dobrze i szczęśliwe spisywała się obrona gospodarzy oraz bramkarz Igor Akinfiejew, który kilkukrotnie popisał się świetnymi interwencjami.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ znaczącej zmianie. Rosjanie szukali okazji z kontrataku. Pierwszego gola na przebudowanym na MŚ stadionie Łużniki, arenie m.in. finału mundialu, strzelił Sergio Aguero. W 86. minucie na raty pokonał Akinfiejewa. Trafienie nie powinno być jednak uznane, bo przy podaniu Messiego do Cristiana Pavona, który asystował, był minimalny spalony.

14 listopada Rosjan czeka kolejne trudne zadanie – ich rywalem będzie Hiszpania. Z kolei Argentyńczycy zagrają z Nigerią.

Sergio Aguero cieszy się z gola (fot. PAP/EPA/YURI KOCHETKOV)