EIHC: Polska – Japonia 3:2. Drugie zwycięstwo Polaków

W drugim meczu turnieju Euro Ice Hockey Challenge w Budapeszcie reprezentacja Polski pokonała Japonię 3:2 (1:1, 1:0, 1:1). To drugie zwycięstwo naszej drużyny, która w piątek wygrała z Węgrami.
Patryk Wajda (PAP/EPA/Balazs Czagany)

Szwecja hokejem stoi. Powrót NHL do Europy

Zawodnicy Teda Nolana na początku pierwszej tercji musieli stawić czoła naporowi rywali. Kilkoma dobrymi interwencjami popisał się Rafał Radziszewski. Z czasem nasi hokeiści coraz częściej atakowali i w 15. minucie wyszli na prowadzenie. Alex Szczechura strzelił gola po podaniu Adama Borzęckiego.

Japończycy odpowiedzieli bardzo szybko. W 17. minucie pięknym strzałem w okienko z linii niebieskiej popisał się Ryo Hashimoto. Pierwsza tercja zakończyła się remisem.

Druga tercja rozpoczęła się po myśli biało-czerwonych. W 22. minucie Patryk Wronka popędził prawą stroną, odegrał do Pawła Droni, a ten błyskawicznie skierował krążek do bramki.

Kolejny gol padł w tercji trzeciej. w 44. minucie z ostrego kąta celnie uderzył Kacper Guzik. Dziesięć minut później drugą bramkę w meczu zdobył Hashimoto. Japończycy wykorzystali grę w przewadze. Polacy utrzymali jednak do końca przewagę i wygrali.

W drugim sobotnim meczu gospodarze Węgrzy zagrają z Włochami. Zespół z Półwyspu Apenińskiego będzie w niedzielę ostatnim rywalem Polaków.

Turniej jest etapem przygotowań do przyszłorocznych mistrzostw świata zaplecza elity. Od 22 do 28 kwietnia biało-czerwoni powalczą – też w Budapeszcie – z gospodarzami, Włochami, Słowenią, Wielką Brytanią i Kazachstanem.

Polska – Japonia 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
1:0 Alex Szczechura (14:27),
1:1 Ryo Hashimoto (16:55),
2:1 Paweł Dronia (21:34),
3:1 Kacper Guzik (43:42),
3:2 Ryo Hashimoto (54:00).

NHL: Washington Capitals – Pittsburgh Penguins (skrót)