34 Lovro Mihic
3 Michał Daszek
37 Jose Toledo

LM: nieudana pogoń Wisły. Porażka z outsiderem

Szczypiorniści Orlen Wisły Płock przegrali z IFK Kristianstad 24:25 (10:15) w spotkaniu siódmej kolejki Ligi Mistrzów. Dla zespołu Piotra Przybeckiego to szósta porażka w całych rozgrywkach.
Gilberto Duarte (L) (fot. PAP)

MŚ bez Wojtas. "Nie osiągnęła poziomu, którego oczekuję"

Sobotnie spotkanie było bardzo ważne dla losów awansu. Płocczanie przystępowali do niego z zaledwie jednym punktem za remis z PPD Zagrzeb. Tyle samo miał ich rywal – IFK Kristianstad.

Mecz od początku nie układał się po myśli wicemistrzów Polski. Gospodarze szybko odskoczyli na kilka bramek i utrzymywali taką przewagę. Do przerwy było 15:10.

Szczypiorniści Orlen Wisły świetnie weszli w drugą połowę. Znakomicie bronił Marcin Wichary, który przez 14 minut dał się pokonać tylko dwukrotnie. Dobrze funkcjonował też szybki atak. Straty udało się zniwelować. Po trafieniach Gilberto Duarte i Jose de Toledo zawodnicy Przybeckiego prowadzili 19:17.

Końcówka to jednak powrót do gry z pierwszej połowy. Błędy oraz słabsza obrona spowodowały, że dwa punkty zostały w Kristianstad i to Duńczycy są w lepszej sytuacji przed rundą rewanżową.

Orlen Wisła z dorobkiem jednego punktu zamyka tabelę grupy A Ligi Mistrzów.

Kristianstad - Orlen Wisła 25:24 (15:10)
Kristianstad: Richard Kappelin – Mario Lipovac 1, Arnar Freur Arnadsson, Phipip Henningsson 5, Tim Sorensen 4, Moen Nilson 2, Albin Lagergren 4, Olaf Gudmundsson 4, Victor Hallen 2, Helge Freiman 3.
Orlen Wisła: Adam Morawski, Marcin Wichary – Michał Daszek 2, Gilberto Duarte 4, Przemysław Krajewski, Dan Emil Racotea, Nemanja Obradovic 2, Valentin Ghionea 2, Tomasz Gębala, Sime Ivic 3, Maciej Gębala, Igor Żabic 2, Lovro Mihic 3, Jose de Toledo 6. Kary: IF Kristianstad – 6 min, Orlen Wisła – 8 min. Sędziowali: Jesper Kirkholm Madsen i Henrik Mortensen (Dania).