tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zwycięstwo nad Włochami Szwedzi uczcili... pizzą

Szwecja znajduje się w stanie bliskim euforii po wygraniu w piątek przez reprezentację kraju pierwszego meczu barażowego eliminacji piłkarskich mistrzostw świata 2018 z Włochami (1:0). Zawodnikom w szatni zaserwowano... pizzę.
(fot. PAP/EPA)

Równo z końcowym gwizdkiem sędziego pod stadion Friends Arena w Sztokholmie przyjechał samochód dostawczy z eskortą policji na sygnale i do szwedzkiej szatni wniesiono gorące pizze.

Nie był to symbol zwycięstwa nad Włochami, jak uważają media, lecz część planu regeneracji przed rewanżem, który odbędzie się już w poniedziałek. Piłkarze byli bardzo wyczerpani i musieli się porządnie najeść, a takie kaloryczne danie najlepiej pasuje w tej sytuacji. Wszyscy też spędzili dużo czasu z masażystami i w lodowatej kąpieli. Teraz pracujemy nad jak najszybszym dojściem do siebie. Na szczęście Włosi też są zmęczeni powiedział kierownik reprezentacji Jan Richt.

Selekcjoner Janne Andersson podkreślił, że pomimo zadowolenia z wyniku czuje lekki niedosyt, ponieważ mogło być lepiej: – Mam na myśli co najmniej jedną bramkę więcej, którą byliśmy w stanie strzelić, a która dałaby zupełnie inną sytuację wyjściową przed rewanżem – mówił.

Od Meksyku do Rosji. Mundialowe piłki

podobne informacje

Zlatan Ibrahimović zastąpił... króla Szwecji. "To profanacja"

Liga Narodów: Szwecja rzutem na taśmę wygrała grupę. Znamy wszystkie rozstrzygnięcia

ME 2018 piłkarek ręcznych: rywalki Polek osłabione. Liderka... zrezygnowała z gry

Dominacja przerwana. Zlatan Ibrahimović zdetronizowany po 10 latach