tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Virtus.pro, AGO i Team Kinguin notują kolejne zwycięstwa w lidze ESEA

W przeddzień Święta Niepodległości polskie formacje rozegrały szereg spotkań w ramach ligi ESEA. Zespoły Virtus.pro oraz AGO były bezbłędne. Reprezentanci Team Kinguin zapisali na swoim koncie kolejne zwycięstwo, lecz w drugim meczu nie zdołali uniknąć porażki.
Neo, Kuben i byali (fot. Facebook)Viruts.pro 16:9 Singularity (Cobblestone)

Drużyny Virtus.pro oraz Singularity starły się na mapie Cobblestone. Polacy są znani z solidnego przygotowania na tej arenie, lecz w początkowej fazie spotkania nic nie wskazywało na ich wyraźną przewagę. Obie drużyny szły łeb w łeb. Co więcej, Szwedzi zdołali wygrać pierwszą połowę 8:7. Virtusi rozwinęli skrzydła dopiero po zmianie stron. Wówczas zawodnicy spod szyldu Singularity nie mieli już kompletnie nic do powiedzenia. Polacy bez większych trudności rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść.

W klasyfikacji generalnej ESEA MDL Season 26 Europe górują zespoły Virtus.pro oraz AGO. Dwie polskie drużyny zajmują ex aequo pierwsze miejsce z 36-punktowym dorobkiem na swoich kontach. PRIDE i Kinguin wciąż walczą o awans do fazy pucharowej. Obie formacje posiadają 24 punkty i znajdują się o kilka pozycji poniżej grupy premiowanej awansem do dalszej fazy turnieju.