VenatoreS odpada z turnieju Stream.me na krok przed wielkim finałem

Venatores od kilku dni brało udział w turnieju Stream.me Gauntlet: CIS vs EU #14. W półfinale musieli uznać wyższość graczy reprezentujących barwy pro100.
VenatoreS (fot. Facebook)

E-Ampy pod patronatem medialnym TVP Sport

W turnieju spod szyldu Stream.me Gautlet wzięło udział 8 drużyn. Organizatorzy zdecydowali się pominąć fazę grupową i rozpocząć bezpośrednio od rozstawienia uczestników w drabince pucharowej. W meczu ćwierćfinałowym VenatoreS pokonało TTFU. Ich kolejnym przeciwnikiem zostało ukraińskie pro100.

pro100 vs VenatoreS 2:0 (Cobblestone 16:6, Mirage 16:10)

Zawodnicy pro100 zdecydowali się rozpocząć spotkanie od mapy Cobblestone. Ich rywale szybko przekonali się dlaczego wybór padł akurat na tę arenę. Ukraińcy byli znakomicie przygotowani. W defensywie wypracowali sobie wynik 11:4, który dawał im solidną przewagę przed zmianą stron. W drugiej połowie wystarczyło im siedem rund, aby zakończyć pierwszą mapę.

Reprezentanci VenatoreS zdecydowali, że spróbują doprowadzić do wyrównania na mapie Mirage. Szybko jednak pożałowali tej decyzji. W pierwszej połowie ukraińska formacja była jeszcze skuteczniejsza niż na pierwszej mapie. Przed zmianą stron tablica świetlna wskazywała wynik 12:3 na korzyść pro100. W dalszej części spotkania Polacy próbowali jeszcze odwrócić losy spotkania, lecz ostatecznie ich wysiłki spełzły na niczym. Sergey „smike” Sklyarenko wraz z kompanami doprowadzili mecz do końca.

Zawodnicy pro100 awansowali do finału, gdzie zmierzą się z zespołem EPG. VenatoreS będzie musiało zadowolić się ukończeniem turnieju na miejscach 3-4.