tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny
zakończony
Meksyk
Bułgaria
po dogrywce
1
:
1
1:1
RZUTY KARNE
1
:
3
Szczegóły
Data
5.07.1994, 22:30
Rozgrywki
Mistrzostwa świata, 1/8 finału, 1994
Zwiń

Retro TVP. Meksyk – Bułgaria w 1/8 finału (MŚ 1994)

Przypominamy archiwalne spotkanie Meksyku z finałów piłkarskich mistrzostw świata w USA. Fazę grupową zaczął od porażki z Norwegią (0:1), a następnie wygrał z Irlandią (2:1), zremisował z Włochami (1:1) i z pierwszego miejsca awansował do 1/8 finału. Tam zmierzył się z Bułgarią...

POLSKA – MEKSYK W PONIEDZIAŁEK 13 LISTOPADA W TVP1, TVP SPORT, SPORT.TVP.PL I APLIKACJI MOBILNEJ

Spotkanie zaczęło się rewelacyjnie dla Bułgarów, którzy prowadzili od 6. minuty po kontrataku i trafieniu Christo Stoiczkowa. Zespół, który prowadził Miguel Mejia Baron, dość szybko wyrównał, bo w 18. minucie Alberto Garcia Aspe wykorzystał rzut karny.

Wówczas chyba nikt nie przypuszczał, że do wyłonienia ćwierćfinalisty konieczna będzie seria jedenastek... Wcześniej syryjski sędzia Jamal Al-Sharif pokazał piłkarzom aż dziesięć żółtych i dwie czerwone kartki. Taka kara spotkała Emiła Kremenliewa (Bułgaria) oraz Luisa Garcię (Meksyk).

Seria rzutów karnych nie poszła po myśli reprezentantów Meksyku. Trafił jedynie Claudio Suarez, a pomyliło się trzech jego kolegów. Gdy Jordan Leczkow pokonał Jorge Camposa, Bułgaria mogła świętować awans do ćwierćfinału.

W sumie na tamtym mundialu Stoiczkow i spółka zajęli najlepsZe w historii, czwarte miejsce, z kolei Meksyk – chociaż od 1994 roku zagrał w każdych finałach MŚ i zawsze wychodził z grupy – wciąż czeka na podobny sukces.

5 lipca 1994, Giants Stadium, East Rutherford
1/8 finału mistrzostw świata, USA
Meksyk – Bułgaria 1:1 k. 1:3 (1:1, 1:1, 1:1)
Bramki: Stoiczkow 6 – Garcia Aspe 18-k.
Meksyk Jorge Campos – Claudio Suarez, Juan Ramirez Perales, Ignacio Ambriz, Ramon Ramirez, Marcelino Bernal, Alberto Garcia Aspe, Luis Garcia, Luis Alves, Benjamin Galindo, Jorge Rodriguez.
Bułgaria: Borisław Michajłow – Emił Kremenliew, Petyr Chubczew, Ilian Kiriakow, Jordan Leczkow, Danieł Borimirow, Iwajło Jordanow, Krasimir Bałakow, Emił Kostadinow (119. Petyr Michtarski), Christo Stoiczkow, Nasko Sirakow (104. Bonczo Genczew).

najpopularniejsze

Nowakowski: Heynen "kozaczących" sprowadza do parteru

GOL! Polska – Irlandia 1:1: bramka Mateusza Klicha

Mecz towarzyski: Polska – Irlandia 1:1 (skrót meczu)

Boks: walka o pas WBC International, Filip Hrgović – Amir Mansour

Złotka wierzą w Polaków. "Umieją przycisnąć przeciwnika"