tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny
zakończony
Meksyk
Bułgaria
po dogrywce
1
:
1
1:1
RZUTY KARNE
1
:
3
Szczegóły
Data
5.07.1994, 22:30
Rozgrywki
Mistrzostwa świata, 1/8 finału, 1994
Zwiń

Retro TVP. Meksyk – Bułgaria w 1/8 finału (MŚ 1994)

Przypominamy archiwalne spotkanie Meksyku z finałów piłkarskich mistrzostw świata w USA. Fazę grupową zaczął od porażki z Norwegią (0:1), a następnie wygrał z Irlandią (2:1), zremisował z Włochami (1:1) i z pierwszego miejsca awansował do 1/8 finału. Tam zmierzył się z Bułgarią...

POLSKA – MEKSYK W PONIEDZIAŁEK 13 LISTOPADA W TVP1, TVP SPORT, SPORT.TVP.PL I APLIKACJI MOBILNEJ

Spotkanie zaczęło się rewelacyjnie dla Bułgarów, którzy prowadzili od 6. minuty po kontrataku i trafieniu Christo Stoiczkowa. Zespół, który prowadził Miguel Mejia Baron, dość szybko wyrównał, bo w 18. minucie Alberto Garcia Aspe wykorzystał rzut karny.

Wówczas chyba nikt nie przypuszczał, że do wyłonienia ćwierćfinalisty konieczna będzie seria jedenastek... Wcześniej syryjski sędzia Jamal Al-Sharif pokazał piłkarzom aż dziesięć żółtych i dwie czerwone kartki. Taka kara spotkała Emiła Kremenliewa (Bułgaria) oraz Luisa Garcię (Meksyk).

Seria rzutów karnych nie poszła po myśli reprezentantów Meksyku. Trafił jedynie Claudio Suarez, a pomyliło się trzech jego kolegów. Gdy Jordan Leczkow pokonał Jorge Camposa, Bułgaria mogła świętować awans do ćwierćfinału.

W sumie na tamtym mundialu Stoiczkow i spółka zajęli najlepsZe w historii, czwarte miejsce, z kolei Meksyk – chociaż od 1994 roku zagrał w każdych finałach MŚ i zawsze wychodził z grupy – wciąż czeka na podobny sukces.

5 lipca 1994, Giants Stadium, East Rutherford
1/8 finału mistrzostw świata, USA
Meksyk – Bułgaria 1:1 k. 1:3 (1:1, 1:1, 1:1)
Bramki: Stoiczkow 6 – Garcia Aspe 18-k.
Meksyk Jorge Campos – Claudio Suarez, Juan Ramirez Perales, Ignacio Ambriz, Ramon Ramirez, Marcelino Bernal, Alberto Garcia Aspe, Luis Garcia, Luis Alves, Benjamin Galindo, Jorge Rodriguez.
Bułgaria: Borisław Michajłow – Emił Kremenliew, Petyr Chubczew, Ilian Kiriakow, Jordan Leczkow, Danieł Borimirow, Iwajło Jordanow, Krasimir Bałakow, Emił Kostadinow (119. Petyr Michtarski), Christo Stoiczkow, Nasko Sirakow (104. Bonczo Genczew).

najpopularniejsze

Wielki powrót Johaug. Znakomita forma Norweżki

Puchar Davisa: mistrzowskie zakończenie meczu. Piękny lob Cilicia i wygrana Chorwacji!

Złowione w sieci: echa skandalu w Buenos Aires. Raków gratuluje Robertowi Kubicy

Pierwsza konferencja Nawałki: praca w Lechu Poznań to wyzwanie

Grupa marzeń i śmierci Jerzego Brzęczka. Selekcjoner wybrał rywali w eliminacjach