tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ambitna walka Wacha. Przegrał z urazem i rywalem

Mariusz Wach (33-3, 17 KO) przegrał z Jarrellem Millerem (20-0-1, 18 KO) przez techniczny nokaut w dziewiątej rundzie podczas gali w Uniondale. Walkę przerwał sędzia na prośbę lekarza w dziewiątej rundzie. Polak doznał urazu prawej ręki.
Mariusz Wach (L), Jarrell Miller (P) (fot. Getty)

Negocjacje trwają. Joshua kontra Wilder już w marcu?

Wach rozpoczął walkę z dużym animuszem. W pierwszej części pojedynku był bardzo aktywny. Sprawiał rywalowi sporo problemów, regularnie trafiając. Wygrał pierwszą i drugą rundę. Od połowy dystansu było jednak widać, że z prawą ręką Polaka nie jest najlepiej.

Miller zaczął zadawać ciosy podbródkowe i sierpowe, a Wach coraz rzadziej odpowiadał. Od siódmej rundy lekarz uważnie sprawdzał stan zdrowia 37-latka. Walkę przerwano w dziewiątej rundzie.

Amerykanin prowadził wtedy na punkty, ale Polak pozostawił po sobie dobre wrażenie. Dla pięściarza z Krakowa to druga porażka przed czasem w karierze.

Przewaga Millera jest bardzo widoczna w statystykach. Faworyt trafił 205 ciosów, przy 95 Wacha.

Promotor Amerykanina Eddie Hearn przekonywał wcześniej, że zwycięzca sobotniego pojedynku będzie miał możliwość rywalizacji w nieoficjalnym eliminatorze, a stawką później może być właściwy pas mistrza świata wagi ciężkiej.

fot. HBO

podobne informacje

Wyjątkowa otoczka walki Wach vs. Szpilka. "Wilk" widzi skurczybyka

Podteksty i emocje. "Walka totalna" Szpilki z Wachem

"Diablo" celuje w mistrzostwo, o Szpilce nie chce rozmawiać

Szpilka zgadza się na starcie z Wachem: takie walki są solą boksu