tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ambitna walka Wacha. Przegrał z urazem i rywalem

Mariusz Wach (33-3, 17 KO) przegrał z Jarrellem Millerem (20-0-1, 18 KO) przez techniczny nokaut w dziewiątej rundzie podczas gali w Uniondale. Walkę przerwał sędzia na prośbę lekarza w dziewiątej rundzie. Polak doznał urazu prawej ręki.
Mariusz Wach (L), Jarrell Miller (P) (fot. Getty)

Negocjacje trwają. Joshua kontra Wilder już w marcu?

Wach rozpoczął walkę z dużym animuszem. W pierwszej części pojedynku był bardzo aktywny. Sprawiał rywalowi sporo problemów, regularnie trafiając. Wygrał pierwszą i drugą rundę. Od połowy dystansu było jednak widać, że z prawą ręką Polaka nie jest najlepiej.

Miller zaczął zadawać ciosy podbródkowe i sierpowe, a Wach coraz rzadziej odpowiadał. Od siódmej rundy lekarz uważnie sprawdzał stan zdrowia 37-latka. Walkę przerwano w dziewiątej rundzie.

Amerykanin prowadził wtedy na punkty, ale Polak pozostawił po sobie dobre wrażenie. Dla pięściarza z Krakowa to druga porażka przed czasem w karierze.

Przewaga Millera jest bardzo widoczna w statystykach. Faworyt trafił 205 ciosów, przy 95 Wacha.

Promotor Amerykanina Eddie Hearn przekonywał wcześniej, że zwycięzca sobotniego pojedynku będzie miał możliwość rywalizacji w nieoficjalnym eliminatorze, a stawką później może być właściwy pas mistrza świata wagi ciężkiej.

fot. HBO

podobne informacje

Promotor Szpilka. Załatwi sobie kolejną walkę?

Szpilka wskazał kolejnego rywala. Pomści Adamka?

Wielkie napięcie podczas walki Szpilka – Wach. "Niesamowity klimat do rewanżu"

"Punktował Stevie Wonder". Kontrowersje po Szpilka – Wach