Little Caesars Arena
Pojemność: 20000
Widzów: 19515

NHL: emocje w Detroit. Zadecydowały karne

Columbus Blue Jackets pokonali po rzutach karnych Detroit Red Wings 2:1 (0:1, 0:0, 1:0, d. 0:0, k. 1:2) w nocnym spotkaniu NHL. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych. Zwycięstwo przyjezdnym dał gol Jacka Johnsona.
Radość hokeistów Columbus Blue Jackets (fot. Getty)

Szwecja hokejem stoi. Powrót NHL do Europy

Johnson zapewnił zwycięstwo Blue Jackets dopiero w dziewiątej serii rzutów karnych. – Dawno ich nie wykonywałem – stwierdził bohater po meczu.

Artemi Panarin (fot. Getty) Hokeiści Columbus przerwali serię czterech porażek z rzędu. Z kolei Detroit wygrało dwanaście ostatnich serii rzutów karnych. Tym razem zawodnicy Jeffa Blashilla schodzili z tafli jako pokonani.

Blue Jackets objęli prowadzenie po golu Artemiego Panarina w pierwszej tercji. Goście mogli podwyższyć na 2:0 w 20. minucie, ale rzutu karnego nie trafił Josh Anderson. Red Wings wyrównali w 47. minucie, kiedy bramkę na wagę dogrywki zdobył Andreas Athanasiou.

W dogrywce doskonale spisywał się Siergiej Bobrowski, który obronił kilka trudnych strzałów. – Robiłem wszystko, co w mojej mocy. To był dobry występ, ale nie da się tego powtarzać za każdym razem – stwierdził bramkarz.