Muonio: Kowalczyk w drugiej dziesiątce

Justyna Kowalczyk zajęła jedenaste miejsce w biegu na 10 kilometrów techniką dowolną w zawodach Pucharu FIS w Muonio. Wygrała Finka Anne Kylloenen. Na podium znalazły się też Norweżka Emilie Kristoffersen i Finka Laura Mononen. Transmisje z Pucharu Świata w TVP2, aplikacji i SPORT.TVP.PL.
Justyna Kowalczyk (fot. Getty)

Muonio: Kowalczyk ponownie na podium

Kowalczyk na trasę wyruszyła jako ostatnia. Po czterech kilometrach na drugim pomiarze czasu była czternasta. Polka pobiegła lepiej w drugiej części dystansu. Ostatecznie finiszowała na jedenastej pozycji.

Mistrzyni olimpijska z Soczi wyjazd do Muonio zaliczy do udanych. W piątek i sobotę znajdowała się na podium. W biegu na pięć kilometrów techniką klasyczną była trzecia. Na tej samej pozycji uplasowała się podczas inauguracji w sprincie techniką klasyczną.

Rywalizacja w Pucharze Świata w sezonie 2017/2018 rozpoczną się w dniach 24-26 listopada w fińskim Kuusamo. Kowalczyk będzie startowała w tym sezonie też w zawodach Ski Classics. Transmisje w TVP Sport, aplikacji i SPORT.TVP.PL.

Apoloniusz Tajner o IO: Justyna Kowalczyk ma realną szansę na medal na 30 km