NHL: drugie zwycięstwo Senators w Sztokholmie

Hokeiści Ottawa Senators dwa razy w ciągu dwóch dni pokonali Colorado Avalanche 4:3 w meczach ligi NHL, które odbyły się w Sztokholmie. W piątek wygrali po dogrywce, a w sobotę zwycięskiego gola Mike Hoffman zdobył w trzeciej tercji.
Hokeiści Ottawa Senators (fot. Getty Images)

NHL: emocje w Detroit. Zadecydowały karne

Mecze w stolicy Szwecji są częścią cyklu Global Series, którego celem jest popularyzacja ligi NHL na świecie. Już po raz kolejny hokeiści zza oceanu rozgrywają spotkania sezonu regularnego w Europie, ale po raz pierwszy od 2011 roku.

W piątek rozstrzygającego gola zdobył Mark Stone w 59. sekundzie dogrywki. Dzień później także wpisał się na listę strzelców, ale bohaterem spotkania został tym razem Hoffman, który dwukrotnie pokonał bramkarza Avalanche. Dwie asysty zaliczył kapitan zespołu z Ottawy Szwed Erik Karlsson, który w 11 meczach tego sezonu uzyskał już 17 punktów.

Po dwóch tercjach żądna rewanżu po piątkowej porażce drużyna z Denver prowadziła 3:2, ale w trzeciej części gry trafiali już tylko rywale. Najpierw, ku uciesze miejscowych kibiców, na listę strzelców wpisał się urodzony w Sztokholmie Johnny Oduya, a na nieco ponad sześć i pół minut przed końcową syreną wynik ustalił Hoffman.

Zarówno w piątek, jak i w sobotę na trybunach hali Globe zasiadło ponad 13 tys. widzów.

NHL: Detroit Red Wings - Columbus Blue Jackets (skrót)
NHL: Washington Capitals – Pittsburgh Penguins (skrót)