tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Modeste: przy "Lewym" byłbym zawsze rezerwowym

Bayern wciąż szuka zmiennika dla przeciążonego występami Roberta Lewandowskiego. W orbicie zainteresowań znalazł się ostatnio także Anthony Modeste. Wygląda na to, że Francuz nie ma jednak ochoty na przeprowadzkę z Chin do Bawarii.
(fot. Getty Images)

Grający obecnie w Tianjin Quanjian były napastnik FC Koeln, pytany o ewentualne przenosiny, nie pozostawił złudzeń: – Nie mam zamiaru siedzieć na ławce, a z reprezentantem Polski w składzie Bayernu byłbym na nią skazany. Można prezentować na treningach doskonałą formę, a i tak na boisko będzie wychodził Lewandowski. Mam 29 lat i nie mam czasu do stracenia – podkreślił Modeste w rozmowie z niemieckim dziennikiem "Express".

Dodał, że mógłby zostać z Bayernem mistrzem, ale nie zadowoliłby go symboliczny udział w takim triumfie.

Oko w oko: Robert Lewandowski

Napastnik chętnie wróciłby za to do FC Koeln. – Teraz, gdy mam dwa miesiące przerwy w lidze chińskiej, pojechałbym najchętniej do chłopaków z i potrenował z nimi – powiedział. – Nie jest to teraz realne, ale moim marzeniem jest powrót do drużyny z Kolonii – zaznaczył.

FC Koeln spisuje się w obecnym sezonie katastrofalnie. W 11 meczach piłkarze zdobyli zaledwie dwa punkty i nadal czekają na pierwsze zwycięstwo w lidze.

Modeste został wypożyczony do Chin na dwa lata za sześć milionów euro, z opcją wykupienia za 29 milionów euro. Drużynę Tianjin Quanjian prowadzi znany Włoch Fabio Cannavaro, a jej piłkarzami są m.in. Brazylijczyk Alexandre Pato i Belg Axel Witsel.

W minionym sezonie Bundesligi Francuz zdobył dla FC Koeln 25 bramek.

Lewandowski o Heynckesie i Ancelottim

podobne informacje

Mundial 2018. Robert Lewandowski na znaczkach. Pięć milionów sztuk w obiegu

Mundial 2018. Paszport do wymiany. Wszystko za sprawą... Lewandowskiego

Mundial 2018. Milik królem strzelców mundialu? Eksperci typują

Mundial 2018. Polacy już po pierwszym treningu w Soczi