tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Formuła grozy. Kolejny napad w Brazylii

To nie są spokojne dni dla ekip Formuły 1, która w weekend gości w Brazylii. W sobotę napadnięci zostali mechanicy Mercedesa, zaś w niedzielę zaatakowano team Saubera.
Ekipa Mercedesa (fot. PAP/EPA)

Lowe: Kubica niemal na pewno pojedzie w Abu Zabi

Po tym jak w nocy z piątku na sobotę nieznani sprawcy napadli na ośmiu mechaników Mercedesa, do kolejnych gorszących wydarzeń doszło minionej nocy.

Tym razem obiektem ataku stała się szwajcarska ekipa Saubera. Jedna z inżynierek zamieściła na Twitterze zdjęcie uszkodzonego busa, który został zaatakowany w Sao Paulo.

(fot. Twitter)

Brazylia staje się coraz bardziej niebezpieczna. Podczas zeszłorocznych zawodów było w miarę spokojnie, teraz ataki nasiliły się. Także dziennikarze muszą stosować się do nowych zasad bezpieczeństwa. Po opuszczeniu toru mają dbać o neutralne ubranie, nie mogą też w widocznym miejscu nosić akredytacji. Zobowiązani są również usunąć przepustki wjazdowe z samochodów.

W 2010 roku Jenson Buton został napadnięty w drodze do hotelu po kwalifikacjach do Grand Prix Brazylii. Mistrzowi świata Formuły 1 nic się nie stało dzięki szybkiej reakcji kierowcy auta, którym podróżował gwiazdor McLarena.

podobne informacje

Rosyjski duet w Williamsie? Kubica niepewny miejsca

Formuła 1: Lewis Hamilton najlepszy w Singapurze

F1: Hamilton z pole position. Dobre miejsce Verstappena

Formuła 1: Raikkonen najszybszy na drugim treningu