Retro TVP. Polska – Meksyk 1:1 (2011)

Mecz Polska – Meksyk (1:1) został rozegrany na stadionie Wojska Polskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Kadra Franciszka Smudy przygotowywała się do Euro 2012. Kilka dni później rozegrała spotkanie towarzyskie z Niemcami (2:2).

Z tego powodu selekcjoner dał szansę zmiennikom. Wykorzystał ją Marcin Wasilewski, który po dwóch latach nieobecności wrócił do kadry meczem przeciwko El Tri.

Wynik spotkania w 27. minucie otworzył Paweł Brożek. Kilka minut później wyrównał Javier Hernandez. Bliżej zwycięstwa byli jednak El Tri. Biało-czerwoni przez ostatnie 20 minut grali w dziesiątkę, po tym jak Ludovic Obraniak otrzymał czerwoną kartkę za kopnięcie Hectora Moreno.

Składy:
Polska: Tytoń - Wasilewski, Głowacki, Jodłowiec (90. Gol), Wawrzyniak - Matuszczyk (71. Glik), Dudka - Błaszczykowski (46. Małecki), Mierzejewski (67. Rybus), Obraniak - Brożek (84. Peszko)
Meksyk: Talavera - Juarez (75. Perez), Rodriguez, Moreno, Salcido - Torrado, Molina (82. Castro) - Barrera, Zinha (65. Dos Santos), Guardado - Hernandez (46. De Nigris)

najpopularniejsze

Stoch: drugi skok był już z automatu

Nie żyje Janusz Wójcik, były selekcjoner reprezentacji Polski

Królewskie pożegnanie Artura Boruca przez kibiców Legii

Liga Mistrzów: transmisja meczu Juventus – Barcelona w TVP1, SPORT.TVP.PL i aplikacji TVP Sport

PŚ w Wiśle – II seria: skok Kamila Stocha (129,5 m)