MotoGP: mistrzostwo świata dla Marqueza

Marc Marquez (Repsol Honda) czwarty raz w karierze został mistrzem świata MotoGP. Zamykające sezon zawody na torze w Walencji zakończył na trzecim miejscu, a wygrał jego rodak i kolega z zespołu – Dani Pedrosa. Podium uzupełnił Francuz Johann Zarco (Yamaha Tech 3).
Marc Marquez (fot. Getty Images)

Motocyklowe MŚ: tytuł Morbidelliego w klasie Moto2

Hiszpan mógł stracić tytuł tylko na rzecz Włocha Andrei Dovizioso (Ducati), który tracił przed wyścigiem 21 punktów do lidera. Nic jednak nie ułożyło się po myśli włoskiej stajni. Jorge Lorenzo – drugi z motocyklistów Ducati – blokował partnera z drużyny przez większość czasu, mimo że wielokrotnie nakazywano mu przepuszczenie go. Wkrótce jednak popełnił błąd i wypadł z wyścigu.

Kilka chwil później jego los podzielił Dovizioso i było jasne, że nic nie odbierze Marquezowi czwartego tytułu w klasie MotoGP i szóstego w całej karierze. Wygrał jednak jego rodak – Pedrosa, który przyjechał na metę przed Zarco.

Ostatnie zawody w sezonie okazały się pechowe dla Movistar Yamahy. Valentino Rossi przyjechał na metę jako piąty, lecz znacznie gorzej zaprezentował się Maverick Vinales, który był dopiero 12.

Sezon 2018 rozpocznie się 18 marca od wyścigu w Katarze. Zawodnicy powalczą na 19 torach i zakończą tradycyjnie w Walencji – 18 listopada.