12.11.2017, 15:15
ATP Finals, grupa Borisa Beckera 2017
Round Robin, 1/4 finału

ATP Finals: Federer zaczął od zwycięstwa

Roger Federer pokonał Jacka Socka 6:4, 7:6 w pierwszym meczu grupy Borisa Beckera kończącego sezon turnieju ATP Finals w Londynie. Wieczorem Alexander Zverev zmierzy się z Marinem Ciliciem.
Roger Federer (fot. Getty Images)

WYBRALIŚCIE MISTRZOWSKĄ AKCJĘ RADWAŃSKIEJ

Federer z 53 tegorocznych spotkań przegrał tylko cztery i do Londynu przyjechał jako główny kandydat do końcowego triumfu. By jak najlepiej przygotować się do zmagań w ATP Finals, zrezygnował z turnieju w Paryżu.

Miałem bardzo spokojne ostatnie dziesięć dni. Kiedy inni rywalizowali we Francji, trenowałem dwukrotnie po godzinie. Zagrałem też mecz pokazowy z Andym Murrayem. Wcześniej bardzo odpocząłem w Bazylei – przyznał.

Federer rozpoczął mecz z Sockiem od przełamania i jak się okazało to wystarczyło do zwycięstwa w pierwszym secie. Drugi był już bardziej wyrównany, a że panowie nie stracili w nim swojego podania, to o wyniku decydował tie-break. W nim więcej zimnej krwi zachował faworyt i ostatecznie po 91 minutach gry wygrał 6:4, 7:6(4).