tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Szymon Sajnok dołączył do CCC Sprandi Polkowice

Jeden z największych talentów w polskim kolarstwie, Szymon Sajnok podpisał 2-letni kontrakt z grupą CCC Sprandi Polkowice. – Co prawda wcześniej informowaliśmy o zamknięciu składu na kolejny sezon, jednak gdy pojawiła się okazja, by pozyskać tak utalentowanego kolarza, postanowiliśmy z tej okazji skorzystać – powiedział Piotr Wadecki, dyrektor sportowy klubu.
Spontaniczny Sajnok. "Zaśpiewam po kaszubsku"
Szymon Sajnok (fot. Getty Images)

PŚ w kolarstwie torowym: Rudyk drugi w sprincie

Wiemy, że bardzo istotne jest dla niego łączenie kolarstwa szosowego i torowego, gdyż szykuje się na igrzyska olimpijskie w Tokio. Będziemy go wspierać w osiągnięciu tego celu i wierzymy, że poprzez odpowiedni program startów oraz właściwą opiekę naszego sztabu, będzie kontynuował swój rozwój i zbliżał się do medalu olimpijskiego – dodał.

Zadowolenie wyrażał także sam kolarz – Cieszę się z podjętej decyzji. Ostatnio trochę krążyłem po świecie i nie zawsze było to dla mnie dobre. CCC Sprandi Polkowice jest stabilną grupą i myślę, że wszystko pójdzie w dobrym kierunku. Chcę być coraz lepszym kolarzem szosowym, a co za tym idzie także na torze – zapewnił.

PŚ w kolarstwie torowym: Sajnok drugi w omnium W przyszłym sezonie chciałbym pokazać się z jak najlepszej strony na szosie. Mam wielką nadzieję, że sprawdzę się jako zawodnik CCC Sprandi Polkowice i uda się zrealizować wszystko tak jak sobie to zaplanuję. Cieszę się też, że będę z Alanem Banaszkiem w jednej ekipie. Jest to mój dobry kolega i jak pojedziemy razem wyścig to wiadomo z kim będę dzielił pokój – dodał.

W 2017 roku Szymon Sajnok startuje w kontynentalnej grupie Attaque Team Gusto. Jako kolarz tego zespołu wygrał m.in. prolog Tour de Kumano oraz zdobył srebro mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas. Był to dla niego kolejny medal krajowego czempionatu w tej konkurencji, gdyż w 2015 roku zdobył złoto w kategorii junior.

W minionym sezonie reprezentował Polskę w prestiżowej etapówce dla orlików, Tour de l’Avenir, gdzie jechał z innymi zawodnikami polkowickiej ekipy: Michałem Palutą, Piotrem Brożyną i Alanem Banaszkiem. W biało-czerwonych barwach zajął też 24.miejsce w jeździe na czas na mistrzostwach świata do lat 23 w Bergen.

Największe sukcesy w kolarstwie odnosił na torze. Jako zaledwie 19-latek dwukrotnie wygrywał Puchar Świata elity w omnium – w Los Angeles i Apeldoorn, a we włoskim Montichiari wywalczył srebro mistrzostw Europy U23 w tej konkurencji. W niedawno zakończonym Pucharze Świata w Pruszkowie był drugi.

PŚ w Pruszkowie: młodzi Polacy pokazali potencjał
Sukcesy w kolarstwie torowym. "Połowa drogi do Tokio"