3
3:1 1:1 0:1
12.11.2017, 14:30
Euro Ice Hockey Challenge, Hungary, 2017, 3. kolejka

EIHC: Włochy – Polska 4:3. Włosi trafili już w 1. minucie. Polska kończy turniej porażką

Porażką z Włochami zakończył się dla polskich hokeistów turniej EIHC na Węgrzech. Biało-czerwoni i tak zapewnili już sobie jednak zwycięstwo w imprezie.
(fot. PAP)

Szwecja hokejem stoi. Powrót NHL do Europy

W pierwszych dwóch meczach turnieju zespół Teda Nolana zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Po pewnych zwycięstwach z Japonią i Węgrami trudno było się spodziewać, że Włosi, którzy wcześniej przegrali dwa razy, będą tak trudnym rywalem.

Tymczasem nie minęła nawet minuta, a rywale już prowadzili. Po strzale Armina Hoffera John Murray musiał wyjąć krążek z siatki. Bramkarz GKS Tychy początkowo prezentował się słabo, ale na szczęście rywale chwilę po goli nie wykorzystali jego błędu za bramką.

Polacy wyrównali w 7. minucie, a ładnym uderzeniem między parkanami popisał się Mikołaj Łopuski. Polska mogła wyjść na prowadzenie, ale w 15. minucie rzut karny obronił Marco De Filippo. To się szybko zemściło i w końcówce pierwszej tercji Murraya pokonali Jan Pavlu i Raphael Andergassen.

Gdy na początku drugiej części Michele Marchetti podwyższył na 4:1 wydawało się, że jest po meczu. Polacy jednak nie odpuścili, tuż przed syreną grę w przewadzę strzałem z niebieskiej wykorzystał Mateusz Rompkowski, a w trzeciej tercji pięknym uderzeniem popisał się Mike Cichy. Na wyrównującą bramkę zabrakło już jednak czasu.

Turniej był etapem przygotowań do przyszłorocznych mistrzostw świata zaplecza elity. Od 22 do 28 kwietnia biało-czerwoni powalczą – też w Budapeszcie – z gospodarzami, Włochami, Słowenią, Wielką Brytanią i Kazachstanem.

Włochy: De Filippo Roia (Vallini) – Pavlu, S. Marchetti; M. Marchetti, Schweitzer, Frei – L. Zanatta, A. Hofer; Kostner, Andergassen, Frigo – M. Zanatta, R. Hofer; Goi, Caletti, Traversa oraz Trivellato, Glira; Lambacher, Mantinger.
Polska: Murray (Odrobny) – Pociecha, Dronia; Łopuski, Zapała, Kolusz – Wanacki, Wajda; Wronka, Cichy, Domogała – Rompkowski, Borzęcki; Chmielewski, Komorski, Urbanowicz oraz Dąbkowski; Kalinowski, Guzik.