tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Canal+: Robert Kubica podpisze kontrakt z Williamsem

Robert Kubica będzie od przyszłego sezonu kierowcą Williamsa – poinformowała francuska stacja Canal+. Polak ma stworzyć duet z Lancem Strollem i zastąpić Felipe Massę, który po tegorocznym GP Abu Dabi zakończy karierę.
Robert Kubica (fot. Getty Images)

Lowe: Kubica niemal na pewno pojedzie w Abu Zabi

Krakowianin ma poprowadzić bolid brytyjskiego zespołu w testach tuż po wyścigu w Zjednocznych Emiratach Arabskich. Do tej pory jeździł w samochodzie z 2014 roku na torach Silverstone i Hungaroring i zaprezentował się bardzo dobrze.

Władze drużyny z Grove rozważały także zatrudnienie Paula di Resty – dotychczasowego trzeciego kierowcy w zespole, ale także Pascala Wehrleina, który w przyszłym sezonie nie będzie już jeździł dla Saubera. W jednej z rozmów mówił, że kontrakt z Williamsem jest jego ostatnią szansą, aby pozostać w Formule 1.

Pięcioletnia kariera Roberta Kubicy w F1 zakończyła się w 2010 roku. Zimą, przed kolejnym sezonem, wziął udział w rajdzie Ronde di Andora, gdzie rozbił się i doznał licznych urazów – w tym wielomiejscowych złamań prawej ręki i nogi. W zespole BMW Sauber wygrał jeden wyścig. W 2008 roku triumfował w Grand Prix Kanady.

Kubica wróci do Formuły 1? Gutowski: jeszcze trochę poczekamy
Świat F1 pod wrażeniem formy Roberta Kubicy
Kolejne testy Kubicy. Tym razem Williams...

podobne informacje

Ważny rok Roberta Kubicy. "Gdyby Williams był w środku stawki, być może cierpiałbym bardziej"

Kalendarz Formuły 1 na sezon 2019 potwierdzony. Kubica zacznie w Australii

Formuła 1: Latifi rezerwowym w Williamsie

Znamy numer, z którym startować będzie Kubica