tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Canal+: Robert Kubica podpisze kontrakt z Williamsem

Robert Kubica będzie od przyszłego sezonu kierowcą Williamsa – poinformowała francuska stacja Canal+. Polak ma stworzyć duet z Lancem Strollem i zastąpić Felipe Massę, który po tegorocznym GP Abu Dabi zakończy karierę.
Robert Kubica (fot. Getty Images)

Lowe: Kubica niemal na pewno pojedzie w Abu Zabi

Krakowianin ma poprowadzić bolid brytyjskiego zespołu w testach tuż po wyścigu w Zjednocznych Emiratach Arabskich. Do tej pory jeździł w samochodzie z 2014 roku na torach Silverstone i Hungaroring i zaprezentował się bardzo dobrze.

Władze drużyny z Grove rozważały także zatrudnienie Paula di Resty – dotychczasowego trzeciego kierowcy w zespole, ale także Pascala Wehrleina, który w przyszłym sezonie nie będzie już jeździł dla Saubera. W jednej z rozmów mówił, że kontrakt z Williamsem jest jego ostatnią szansą, aby pozostać w Formule 1.

Pięcioletnia kariera Roberta Kubicy w F1 zakończyła się w 2010 roku. Zimą, przed kolejnym sezonem, wziął udział w rajdzie Ronde di Andora, gdzie rozbił się i doznał licznych urazów – w tym wielomiejscowych złamań prawej ręki i nogi. W zespole BMW Sauber wygrał jeden wyścig. W 2008 roku triumfował w Grand Prix Kanady.

Kubica wróci do Formuły 1? Gutowski: jeszcze trochę poczekamy
Świat F1 pod wrażeniem formy Roberta Kubicy
Kolejne testy Kubicy. Tym razem Williams...

podobne informacje

Rosyjski duet w Williamsie? Kubica niepewny miejsca

Robert Kubica zaskoczył. "Spójrzcie, kto wrócił" [ZDJĘCIA]

Powrót Kubicy kwestią czasu? "Przy odejściu Strolla to prawdopodobne"

Złe wiadomości dla Kubicy. Stroll poinformował o przyszłości