5 Michał Jurecki
10 Alex Dujszebajew
45 Darko Dukic

LM: zła seria zakończona. Triumf Vive na wyjeździe

Szczypiorniści PGE Vive Kielce pokonali na wyjeździe duński Aalborg 34:30 (18:14) w spotkaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Była to pierwsza w tym sezonie wygrana mistrza Polski poza własną halą w europejskich rozgrywkach.
Martin Larsen (L) i Mateusz Jachlewski (fot. PAP/EPA)

Nieudana pogoń Wisły. Porażka z outsiderem

Kielczanie dobrze rozpoczęli spotkanie, mimo że nie zdobyli wielu bramek. W pierwszych pięciu minutach pokonali bramkarza gospodarzy tylko dwukrotnie, ale rywal także był na bakier ze skutecznością. Z każdą minutą spotkanie było coraz ciekawsze i kibice mogli obserwować wyrównane starcie.

Martin Larsen (L) i Michał Jurecki (fot. Getty Images) Vive utrzymywało dwubramkową przewagę przez większość pierwszej połowy. Udało się ją powiększyć, gdy zespół… grał w osłabieniu. Manuel Strlek zdobył bramkę na 11:8, a chwilę później mistrz Polski prowadził już czterema trafieniami. Do przerwy było 18:14 dla gości.

Gospodarze nie zdołali odrobić strat po zmianie stron. Dobrą paradą na początku drugiej części popisał się Sławomir Szmal, a potem bramki dla Vive zdobywali Julen Aguinagalde i Alex Dujszebajew. W pewnym momencie zawodnicy z Kielc prowadzili już 25:19.

Momentami Aalborg zbliżał się na różnicę trzech goli, ale nie zdołał doprowadzić do wyrównania, mimo że dobrą formę prezentował Janus Dadi Smarason. Ostatecznie Vive zwyciężyło 34:30.

Zespół Tałanta Dujszebajewa następny mecz rozegra także z Duńczykami, ale tym razem we własnej hali. Spotkanie zaplanowano na 18 listopada.