tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Adam Nawałka: zagramy z czołową drużyną świata

– Zawsze gramy o zwycięstwo, niezależnie czy w meczu o punkty, czy towarzyskim. To ważny sprawdzian na drodze do mundialu w Rosji – powiedział Adam Nawałka na konferencji prasowej przed poniedziałkowym meczem z Meksykiem w Gdańsku. Transmisja (studio – 18:45, mecz – 20:45) w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
Konferencja prasowa reprezentacji Polski (12.11.2017)
Adam Nawałka i Rafał Wolski (fot. PAP/Adam Warżawa)

Za duzi, za bogaci. Kluby z Meksyku bez konkurencji

Selekcjoner reprezentacji Polski ocenił eksperyment z meczu z Urugwajem, jakim była gra trzema obrońcami. – To ciekawy system gry. Byłem zadowolony z tego jak wypadł mecz w nowym ustawieniu. Nie mieliśmy dużo czasu na przećwiczenie nowych rozwiązań, ale w kolejnych meczach będziemy je sprawdzać, gdyż wygląda obiecująco – powiedział. Nie przesądził jednak, czy w jutrzejszym meczu znów zagramy w takim ustawieniu.

Mecz z Urugwajem był pierwszym starciem prowadzonej przez niego kadry z pozaeuropejskim rywalem. – Spontaniczność i entuzjazm to główne cechy latynoskich drużyn. Świadomość taktyczna jest na bardzo wysokim poziomie. Piłkarze są świetnie wyszkoleni technicznie – ocenił.

Przyznał również, że cieszy się z szansy zagrania z takim rywalem jak Meksyk. – To drużyna, należąca do najlepszych na świecie. Spotkanie z tak wymagającym rywalem przyniesie dużo wniosków szkoleniowych – podkreślił.

Link do historii (odc. 5): Meksyk – stały bywalec mistrzostw świata W meczu z Meksykiem nie zagra kilku podstawowych piłkarzy reprezentacji. Poza Robertem Lewandowskim zabraknie Kamila Glika, Grzegorza Krychowiaka i kontuzjowanego Michała Pazdana. – Presja jest taka sama. Ci zawodnicy, którzy opuścili zgrupowanie są ważni, ale to będzie szansa dla pozostałych. Każdy będzie chciał się dobrze zaprezentować – zapewnił Piotr Zieliński.

Zawodnikami, którzy chcą umocnić pozycję w kadrze narodowej są m.in. Mariusz Stępiński i Rafał Wolski.

– Do tej pory miałem tylko trzy mecze, były to krótkie występy. Zagranie w tym meczu byłoby wielkim honorem i szansą pokazania się trenerowi – powiedział napastnik Chievo Werona.

Wolski to zawodnik gdańskiej Lechii, na której stadionie rozegrany zostanie poniedziałkowy mecz. – Przyjeżdżając tutaj trzeba dobrze prezentować się na treningach i potwierdzać postawę z meczów ligowych. Droga do mundialu jest długa, trzeba wykorzystywać takie szanse jak mecz z Meksykiem – podkreślił.

Telefon zaufania i wielkie serce Jakuba Błaszczykowskiego
Wojciech Szczęsny: nie lubię poczucia zbytniego bezpieczeństwa

podobne informacje

Adam Nawałka spokojny o Lecha Poznań. "Zespół ma głębokie rezerwy"

Ekstraklasa: Lech Poznań – Śląsk Wrocław. Udany debiut Nawałki w Poznaniu

Z Legii do Lecha? Adam Nawałka chce Krzysztofa Mączyńskiego

Adam Nawałka: Śląsk gra lepiej niż pokazuje to wynik