tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Adam Nawałka: zagramy z czołową drużyną świata

– Zawsze gramy o zwycięstwo, niezależnie czy w meczu o punkty, czy towarzyskim. To ważny sprawdzian na drodze do mundialu w Rosji – powiedział Adam Nawałka na konferencji prasowej przed poniedziałkowym meczem z Meksykiem w Gdańsku. Transmisja (studio – 18:45, mecz – 20:45) w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
Konferencja prasowa reprezentacji Polski (12.11.2017)
Adam Nawałka i Rafał Wolski (fot. PAP/Adam Warżawa)

Za duzi, za bogaci. Kluby z Meksyku bez konkurencji

Selekcjoner reprezentacji Polski ocenił eksperyment z meczu z Urugwajem, jakim była gra trzema obrońcami. – To ciekawy system gry. Byłem zadowolony z tego jak wypadł mecz w nowym ustawieniu. Nie mieliśmy dużo czasu na przećwiczenie nowych rozwiązań, ale w kolejnych meczach będziemy je sprawdzać, gdyż wygląda obiecująco – powiedział. Nie przesądził jednak, czy w jutrzejszym meczu znów zagramy w takim ustawieniu.

Mecz z Urugwajem był pierwszym starciem prowadzonej przez niego kadry z pozaeuropejskim rywalem. – Spontaniczność i entuzjazm to główne cechy latynoskich drużyn. Świadomość taktyczna jest na bardzo wysokim poziomie. Piłkarze są świetnie wyszkoleni technicznie – ocenił.

Przyznał również, że cieszy się z szansy zagrania z takim rywalem jak Meksyk. – To drużyna, należąca do najlepszych na świecie. Spotkanie z tak wymagającym rywalem przyniesie dużo wniosków szkoleniowych – podkreślił.

Link do historii (odc. 5): Meksyk – stały bywalec mistrzostw świata W meczu z Meksykiem nie zagra kilku podstawowych piłkarzy reprezentacji. Poza Robertem Lewandowskim zabraknie Kamila Glika, Grzegorza Krychowiaka i kontuzjowanego Michała Pazdana. – Presja jest taka sama. Ci zawodnicy, którzy opuścili zgrupowanie są ważni, ale to będzie szansa dla pozostałych. Każdy będzie chciał się dobrze zaprezentować – zapewnił Piotr Zieliński.

Zawodnikami, którzy chcą umocnić pozycję w kadrze narodowej są m.in. Mariusz Stępiński i Rafał Wolski.

– Do tej pory miałem tylko trzy mecze, były to krótkie występy. Zagranie w tym meczu byłoby wielkim honorem i szansą pokazania się trenerowi – powiedział napastnik Chievo Werona.

Wolski to zawodnik gdańskiej Lechii, na której stadionie rozegrany zostanie poniedziałkowy mecz. – Przyjeżdżając tutaj trzeba dobrze prezentować się na treningach i potwierdzać postawę z meczów ligowych. Droga do mundialu jest długa, trzeba wykorzystywać takie szanse jak mecz z Meksykiem – podkreślił.

Telefon zaufania i wielkie serce Jakuba Błaszczykowskiego
Wojciech Szczęsny: nie lubię poczucia zbytniego bezpieczeństwa

podobne informacje

Mundial 2018. Zmiany w składzie, powrót Glika? Decyzje po sobotnim treningu

Mundial 2018. Kownacki zajmie miejsce Milika? Liczby nie kłamią

Mundial 2018. Nawałka chwali Glika. "Wykazał olbrzymi hart ducha"

Mundial 2018. Polacy już po pierwszym treningu w Soczi