12.11.2017, 21:20
ATP Finals, grupa Borisa Beckera 2017
Round Robin, 1/4 finału

ATP Finals: Zverev lepszy od Cilicia

Alexander Zverev pokonał Chorwata Marina Cilicia w meczu grupy Borisa Beckera turnieju ATP Finals w Londynie. Wcześniej faworyt zawodów Roger Federer wygrał z Jackiem Sockiem. W poniedziałek na korcie zobaczymy m.in. Rafaela Nadala, Dominika Thiema oraz Łukasza Kubota.
Alexander Zverev (fot. Getty)

ATP FINALS: FEDERER ZACZĄŁ OD ZWYCIĘSTWA

20-letni Zverev ma za sobą najlepszy sezon w karierze – Niemiec wygrał pięć turniejów, w tym dwa z serii ATP Masters Series. Spotkanie z Ciliciem rozpoczął od błyskawicznego przełamania i to wystarczyło do zwycięstwa w pierwszym secie.

W drugiej partii i na początku trzeciej Cilić serwował już na swoim wysokim poziomie, a Zverev nie prezentował się tak dobrze jak wcześniej.

Chorwat w decydującej partii prowadził już 3:1. Debiutujący w mastersie Niemiec zaczął jednak popełniać mniej błędów i zdołał odrobić straty. Po chwili przełamał Cilicia po raz drugi i wygrał seta do czterech.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo w pierwszym meczu swojej grupy w poniedziałek zmierzą się z Chorwatem Ivanem Dodigiem i Hiszpanem Marcelem Granollersem.

W singlu, w meczach grupy Pete'a Samprasa, Austriak Dominik Thiem zagra z Bułgarem Grigorem Dimitrowem, a Hiszpan Rafael Nadal z Belgiem Davidem Goffinem.