tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Williams zaprzeczył plotkom. "Kubica nie podpisał umowy"

W niedzielę świat obiegła wiadomość francuskiego dziennikarza Juliena Fabreau, że Robert Kubica od przyszłego sezonu będzie kierowcą Williamsa. Zespół nie potwierdził tych doniesień. Co więcej, w poniedziałek rzecznik prasowy brytyjskiej stajni w rozmowie z "The Drive" zaprzeczył, że kontrakt został podpisany.
Robert Kubica (fot. Getty Images)

Formuła grozy. Kolejny napad w Brazylii

Holenderski dziennikarz – Olav Mol – potwierdził, że umowa nie została parafowana, ale krakowianin ma ją "na stole". Wiele zależy od tego czy uda mu się sprowadzić bogatego sponsora. Najprawdopodobniej będzie musiał się także zgodzić na odstąpienie 11 piątkowych treningów.

Kubica jednak pozostaje w kręgu zainteresowań drużyny z Grove i niemal na pewno weźmie udział w testach po Grand Prix Abu Zabi, które zakończy sezon 2017. – Nie podjęliśmy decyzji, ale test jest naszą ostatnią okazją w tym roku – powiedział Paddy Lowe, dyrektor techniczny.

O fotel kierowcy walczy także Pascal Wehrlein, który kończy przygodę z Sauberem. Jeśli nie podpisze umowy z Williamsem, to zabraknie go w stawce w przyszłym sezonie.

Kubica wróci do Formuły 1? Gutowski: jeszcze trochę poczekamy
Kolejne testy Kubicy. Tym razem Williams...