Drew Stafford 3'40''
Brian Gibbons 37'5''
Keith Kinkaid

NHL: pierwszy hat-trick w karierze Milesa Wooda

Miles Wood zdobył trzy gole, a New Jersey Devils na wyjeździe pokonali Chicago Blackhawks 7:5 w niedzielnym meczu ligi NHL. To pierwszy hat-trick w karierze 22-letniego amerykańskiego hokeisty.
Miles Wood (Fot. Getty Images)

NHL: drugie zwycięstwo Senators w Sztokholmie

Od 11 lat zespół Devils nie wygrał spotkania w regulaminowym czasie, w którym przegrywałby już różnicą trzech bramek. Tym razem ekipa Blackhawks prowadziła 4:1 po 18 minutach, ale pod koniec pierwszej tercji gola uzyskał Wood.

W drugiej części goście dołożyli cztery trafienia i prowadzili 6:4. Na trzy sekund przed zakończeniem kontaktową bramkę strzelił Patrick Kane.

Wynik ustalił niezawodny Wood w 43. minucie. Mimo że do zakończenia meczu było jeszcze sporo czasu, więcej goli kibice nie obejrzeli. W trzeciej tercji w bramce Chicago zagrał Anton Forsberg, który zastąpił Coreya Crawforda.

Trzy pozostałe niedzielne potyczki zakończyły się wynikami 2:1. Najlepsza obecnie drużyna ligi NHL Tampa Bay Lightning (30 pkt) na wyjeździe pokonała Anaheim Ducks. Zwycięskiego gola strzelił J.T. Brown w 48. minucie.

Co ciekawe, zawodnicy Lightning po raz pierwszy od grudnia 1994 roku triumfowali w trzech kolejnych spotkaniach w Kalifornii (Anaheim, Los Angeles, San Jose).

NHL: Detroit Red Wings - Columbus Blue Jackets (skrót)
NHL: Washington Capitals – Pittsburgh Penguins (skrót)