tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Osłabienie kadry szczypiornistek. Łabuda nie zagra w MŚ

Skrzydłowa Vistalu Gdynia – Aneta Łabuda – nie zagra w mistrzostwach świata piłkarek ręcznych w Niemczech. Szczypiornistka znalazła się wśród 18 zawodniczek powołanych na turniej, ale wyeliminowała ją kontuzja stopy. Transmisje od 1 grudnia w Telewizji Polskiej.
Aneta Łabuda (fot. PAP)

Krowicki ogłosił kadrę. Ostateczna selekcja po turnieju w Rumunii

Ze względu na uraz nie zagrała w ostatnich dwóch spotkaniach Vistalu. Mimo odpoczynku jej stan nie poprawił się i selekcjoner reprezentacji musiał z niej zrezygnować. – W tej sytuacji Katarzyna Janiszewska i Adrianna Górna najprawdopodobniej stworzą duet na starcie MŚ – powiedział Leszek Krowicki.

Od 23 do 27 listopada kadra będzie przebywać w Rumunii, gdzie wystąpi w towarzyskim turnieju w Rumunii i będzie rywalizować z gospodyniami, Brazylijkami i Macedonkami. Po turnieju nastąpi trzydniowa konsultacja szkoleniowa w Pruszkowie, a bezpośrednio po niej start MŚ.

W grupie biało-czerwone będą rywalizować z Norwegią, Szwecją, Czechami, Węgrami i Argentyną. Pierwszy mecz z reprezentantkami trzech Koron rozegrają 2 grudnia.

Kadra szczypiornistek:
Bramkarki: Weronika Gawlik, Adrianna Płaczek
Skrzydłowe: Kinga Grzyb, Daria Zawistowska, Katarzyna Janiszewska, Adrianna Górna
Obrotowe: Joanna Drabik, Joanna Szarawaga
Rozgrywające: Karolina Kudłacz-Gloc, Sylwia Lisewska, Joanna Kozłowska, Kinga Achruk, Romana Roszak, Monika Kobylińska, Ewa Urtnowska, Aleksandra Zych, Monika Michałów

Co za bramka! Wrzutka Achruk, gol Kobylińskiej!
El.ME 2018: Słowacja – Polska (skrót)
Słowacja – Polska 20:29. Karolina Kudłacz-Gloc ze skrzydła
Zobacz także MŚ bez Wojtas. "Nie osiągnęła poziomu, którego oczekuję"

podobne informacje

MKS Perła Lublin zakończył przedsezonowe granie. W głowach już Liga Mistrzyń