tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Hancock w Stali Rzeszów. Pojedzie w drugiej lidze!

Greg Hancock podpisał trzyletni kontrakt ze Stalą Rzeszów. Amerykanin będzie się ścigał dla klubu występującego na trzecim poziomie rozgrywkowym. Oprócz byłego mistrza świata ważne umowy mają m.in. Tomasz Jędrzejak, Nicklas Porsing i Rory Schlein.
Greg Hancock (fot. Getty)

Ofensywa transferowa rzeszowskiego klubu ma związek z przejęciem klubu przez biznesmena, Ireneusza Nawrockiego. Hancock zapowiedział kilka tygodni temu, że nie będzie ścigał się w PGE Ekstralidze. Bój o Amerykanin stoczyły władze klubów z Rzeszowa i Lublina. Ostatecznie zwycięsko z tej rywalizacji wyszła Stal.

47-latek będzie również pełnił rolę trzeciego trenera, który ma inspirować młodych żużlowców. Za drużynę będą odpowiadać Mirosław Kowalik i Janusz Stachyra.

W kadrze Stali jest 16 zawodników. Krajowym liderem ma być Tomasz Jędrzejak, który w ostatnich latach reprezentował barwy Betardu Sparty Wrocław. Były mistrz Polski miał oferty z Nice PLŻ. Ważne kontrakty z drużyną z Rzeszowa mają też Porsing, Schlein, Nick Morris, Dawid Stachyra, Maciej Kuciapa, Kyle Howarth, Aaron Summers, Lewis Rose oraz juniorzy – Arkadiusz Potoniec, Mateusz Rząsa, Patryk Wojdyło, Arkadiusz Bieliński i Michał Curzytek.

W takim zestawieniu Stal Rzeszów będzie murowanym kandydatem do awansu. Władze klubu prowadzą jeszcze rozmowy z Grzegorzem Walaskiem.

podobne informacje

Stal Rzeszów pogrążona w żałobie. Krystian Popiela zginął w wypadku samochodowym

Nice PLŻ: pewna wygrana wicelidera w Rawiczu

Nice PLŻ: Polonia lepsza od Wandy w 13. kolejce

Zaległości w NPLŻ. Stal pokonała Wandę