tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

PGE Ekstraliga: Hampel wrócił do Leszna

Jarosław Hampel w sezonie 2018 PGE Ekstraligi będzie żużlowcem Unii Leszno – tegorocznego mistrza Polski. Jest to powrót łodzianina do drużyny, w której występował w latach 2007-2012. W ostatnich latach jeździł w barwach Falubazu Zielona Góra.
Jarosław Hampel (fot. PAP)

Hancock w Stali Rzeszów. Pojedzie w drugiej lidze!

Bardzo się cieszę z tego powrotu. Jestem zadowolony, że ta chęć była po obu stronach. Nasze rozmowy szły w dobrym kierunku, więc dobrze, że to tak się zakończyło – powiedział Hampel w rozmowie z UNIA LESZNO TV.

Unia to klub bogaty w tradycje, wspaniale zarządzany. W drużynie znajdują się dobrzy zawodnicy. Znam się z chłopakami, więc atmosfera z pewnością będzie dobra. Leszno to moje miasto, więc cieszę się, że mogłem tu wrócić – dodał.

Jarosław Hampel w towarzystwie podprowadzających (fot. PAP/Tytus Żmijewski) Hampel odszedł z zespołu w 2012 roku, ale nie chce wspominać, dlaczego podjął taką decyzję. – Myślę, że to nie jest dobry czas na to. Nikt nie zna szczegółów, ale to odległa przeszłość, która nie ma nic wspólnego z teraźniejszością. W tym momencie wszystko wygląda inaczej. Przed nami nowe plany i ambicje i na tym właśnie się skupiam – stwierdził.

Przyznał także, że miał propozycje od innych klubów PGE Ekstraligi. – Od początku byłem pewny, że chcę trafić do Leszna, choć miałem inne możliwości. Cieszę się, że mogłem porozmawiać z prezesem Piotrem Rusieckim, czując, że obaj zmierzamy do tego samego. Zrobię wszystko, żeby przyszły sezon był dla mnie udany – zapewnił Hampel.

Był to drugi transfer Unii przed sezonem 2018. Wcześniej kontrakt podpisał Damian Baliński. Z zespołu odszedł z kolei Grzegorz Zengota, który będzie jeździł dla Falubazu.

podobne informacje

Leon Madsen mistrzem Europy. Hampel ze srebrem

Tenis, siatkówka, żużel. Sportowy dzień ze SPORT.TVP.PL [transmisje]

Finał indywidualnych mistrzostw Europy na żużlu w Chorzowie. Jarosław Hampel walczy o tytuł [TRANSMISJA]

Madsen najlepszy w Daugavpils. Hampel stracił prowadzenie