tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

PGE Ekstraliga: Hampel wrócił do Leszna

Jarosław Hampel w sezonie 2018 PGE Ekstraligi będzie żużlowcem Unii Leszno – tegorocznego mistrza Polski. Jest to powrót łodzianina do drużyny, w której występował w latach 2007-2012. W ostatnich latach jeździł w barwach Falubazu Zielona Góra.
Jarosław Hampel (fot. PAP)

Hancock w Stali Rzeszów. Pojedzie w drugiej lidze!

Bardzo się cieszę z tego powrotu. Jestem zadowolony, że ta chęć była po obu stronach. Nasze rozmowy szły w dobrym kierunku, więc dobrze, że to tak się zakończyło – powiedział Hampel w rozmowie z UNIA LESZNO TV.

Unia to klub bogaty w tradycje, wspaniale zarządzany. W drużynie znajdują się dobrzy zawodnicy. Znam się z chłopakami, więc atmosfera z pewnością będzie dobra. Leszno to moje miasto, więc cieszę się, że mogłem tu wrócić – dodał.

Jarosław Hampel w towarzystwie podprowadzających (fot. PAP/Tytus Żmijewski) Hampel odszedł z zespołu w 2012 roku, ale nie chce wspominać, dlaczego podjął taką decyzję. – Myślę, że to nie jest dobry czas na to. Nikt nie zna szczegółów, ale to odległa przeszłość, która nie ma nic wspólnego z teraźniejszością. W tym momencie wszystko wygląda inaczej. Przed nami nowe plany i ambicje i na tym właśnie się skupiam – stwierdził.

Przyznał także, że miał propozycje od innych klubów PGE Ekstraligi. – Od początku byłem pewny, że chcę trafić do Leszna, choć miałem inne możliwości. Cieszę się, że mogłem porozmawiać z prezesem Piotrem Rusieckim, czując, że obaj zmierzamy do tego samego. Zrobię wszystko, żeby przyszły sezon był dla mnie udany – zapewnił Hampel.

Był to drugi transfer Unii przed sezonem 2018. Wcześniej kontrakt podpisał Damian Baliński. Z zespołu odszedł z kolei Grzegorz Zengota, który będzie jeździł dla Falubazu.

podobne informacje

Żużlowe hity transferowe. Były mistrz świata w... drugiej lidze

Żużel jak... skoki narciarskie? "Czuję ten automatyzm"

Sensacyjny mistrz Polski na żużlu. Faworyci zawiedli

Odrodzenie Hampela. Jeździ jak za dawnych lat...