tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kto następcą Ventury? Włosi mają już faworyta

Dni Giampiero Ventury są policzone – włoska reprezentacja nie awansowała na mistrzostwa świata, co odebrano jako klęskę absolutną. Rozpoczęto już poszukiwania nowego selekcjonera, kto może nim zostać? Kogo chcieliby kibice z Italii?
Gianluigi Buffon i Giampiero Ventura (fot. Getty Images)

PORAŻKA KADRY NA KONIEC ROKU. DUBLERZY OBLALI TEST

Media mają już faworyta – Carlo Ancelottiego. Wymienia się również kandydatury Roberto Manciniego, Antonio Conte i Massimiliano Allegrego. Choć Ventura formalnie wciąż jest selekcjonerem, a o przyszłości ma dopiero porozmawiać z prezesem włoskiej federacji, Carlo Tavecchim, to nie ulega wątpliwościom, że na stanowisku nie pozostanie. Pewne jest tylko jedno – czas na zmiany i wprowadzenie świeżości. Nikt nie chce, aby za kadrę odpowiadał kolejny "dinozaur" w rodzaju Ventury.


Winy za brak awansu i słabe wrażenia po eliminacjach dopatruje się także w działaniach włoskiej federacji piłkarskiej. W ankiecie "La Stampy" tylko dwadzieścia procent respondentów uważa, że za kryzysem reprezentacji stoi Giampiero Ventura. Większy odsetek źródło problemu widzi albo tylko we wspomnianym Tavecchim, albo w nim i obecnym selekcjonerze na raz. .

Faworytem internautów do objęcia schedy po Venturze jest Carlo Ancelotti, który od niedawna pozostaje bez pracy – w końcówce września kontrakt z nim rozwiązał Bayern Monachium. Popularny Carletto nigdy wcześniej nie prowadził jednak żadnej reprezentacji narodowej. Mimo to w ankiecie "La Gazetty dello Sport" opowiada się za nim prawie 70 procent ankietowanych.

Mniej przychylnym okiem patrzy się na resztę kandydatur. Mancini w ostatnich latach nie odnosił zbyt wielu sukcesów w piłce klubowej i również nigdy wcześniej nie prowadził reprezentacji narodowej. Allegri wydaje się być szczęśliwy w Juventusie, trudno będzie go namówić do opuszczenia klubu. Conte z kolei zapewnia, że w Chelsea czuje się szczęśliwy. Nawet, jeśli będzie myśleć o odejściu, to raczej po zakończeniu obecnego sezonu.

Analiza taktyczna meczu Polska – Meksyk
Kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Włoch?
Kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Włoch?
  • 6.9%Roberto Mancini
  • 7.4%Massimiliano Allegri
  • 11.5%Antonio Conte
  • 64.4%Carlo Ancelotti
  • 9.8%Ktoś inny