tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Cannavaro: niech te mumie zostawią włoski futbol

We Włoszech wrze, powodem brak awansu do finałów mistrzostw świata. Głos w sprawie zabrał Paolo Cannavaro, brat słynnego Fabio. – Czas na wymianę pokoleniową w strukturach federacji – zaznacza wprost były piłkarz.
Leonardo Bonucci i Giorgio Chiellini (fot. Getty Images)

"Apokalipsa, kompromitacja" – Włosi załamani po barażach

Oburzenie Paolo wyraził za pośrednictwem Instagrama. Zdaniem młodszego z braci Cannavaro kłopoty włoskiej piłki zaczęły się już przed piętnastoma laty. Wtedy wyraźnie postawiono na zawodników zagranicznych, co odbija się na poziomie obecnej reprezentacji.

"Nie przegraliśmy walki o finały mistrzostw świata teraz, ale piętnaście lat temu. Wtedy ściągnięto do Włoch wielu niedołężnych graczy, którzy niesprawiedliwie zabrali miejsce dla naszych młodych piłkarzy. Dzięki naszym włoskim trenerom, którzy wciąż są najlepsi na świecie, daliśmy im chwałę i pieniądze", napisał na Instagramie dwukrotny reprezentant Włoch.

Paolo wierzy, że brak awansu do finałów mistrzostw świata wyjdzie jeszcze Włochom na dobre. Przypomnijmy – podopieczni Ventury zremisowali wczoraj ze Szwedami 0:0, a w pierwszej potyczce przegrali 0:1. "Liczę, że spadliśmy na dno i wreszcie przyjdzie czas na odnowę naszego futbolu. Niech odejdą mumie zarządzające włoską piłką nożną, które nie dają młodym przestrzeni także poza boiskiem. Dziękuję", stwierdza Cannavaro..

"Szacunek dla wielkiego Gigiego Buffona, który stracił szansę na to, aby być jednym graczem w historii, który wziął udział w sześciu finałach mistrzostw świata. I mimo że nie udało mu się tego dokonać i tak wyszedł przed kamery! Oby twoje łzy były ostatnimi, które uroniono za włoski futbol”.

The best of Jacek Laskowski i Radosław Gilewicz z meczu Polska - Meksyk

podobne informacje

Zmiana trenera po blamażu. Były selekcjoner poprowadzi klub Piątka

El. MŚ koszykarzy: mecze z Holandią i Włochami w TVP Sport!

Dziurawa trampolina. Nie każdy talent może się wybić...

Włoski skandalista. Leonardo Bonucci zwyzywał kibiców