tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Sir Mo Farah. Biegacz otrzymał tytuł z rąk królowej

Czterokrotny mistrz olimpijski w biegu na 5 i 10 kilometrów – Mo Farah – we wtorek oficjalnie otrzymał tytuł honorowy z rąk królowej Elżbiety II. Brytyjski biegacz tego lata zakończył karierę na bieżni i najprawdopodobniej będzie startował w maratonach.
Sir Mo Farah (fot. Getty Images)

Lekkoatleci po urlopach, galach i ślubach wracają do pracy

Sir Mo Farah, bo tak należy go teraz tytułować, przyleciał do Wielkiej Brytanii z Somalii jako mały chłopiec. – Jestem zadowolony, że zostałem wyróżniony w ten sposób. To niezwykły zaszczyt być docenionym przez kraj, który jest moim domem, od kiedy skończyłem osiem lat – stwierdził.

Damian Lewis (L) i Mo Farah (fot. Getty Images) We wtorek został sfotografowany przed Pałacem Buckingham tuż po ceremonii w cylindrze i fraku razem z żoną – Tanią Neill. Niedawno powrócił do Londynu ze Stanów Zjednoczonych, aby przygotować się do startów w maratonach.

Farah to nie jedyny sportowiec, który w tym roku został uhonorowany tytułem. Tego zaszczytu dostąpili także: tenisista Andy Murray, siedmioboistka Jessica Ennis-Hill i wioślarka Katherine Grainger.

Wyróżnienia są przyznawane dwa razy w roku – w Nowy Rok i w urodziny królowej Elżbiety.

Mo Farah z żoną (fot. (fot. Twitter))
Co w sieci piszczy? Pożegnanie Boruca i gwiazdy futbolu z dziećmi
Co w sieci piszczy? Święto Niepodległości u sportowców