tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Sensacyjne wieści. "Kubicy zabrakło miliona dolarów"

Robert Kubica mógł zastąpić Felipe Massę już w tym sezonie – poinformował Stuart Codling, dziennikarz "Autosportu". Ostatecznie do tego nie doszło, bo Polakowi zabrakło... funduszy. Rozbiło się o milion dolarów, które 32-latek miałby wnieść do zespołu Williamsa.
Robert Kubica (fot. Getty)

Canal+: Robert Kubica podpisze kontrakt z Williamsem

Stacja Canal + poinformowała w niedzielę, że Kubica będzie ponownie startować w Formule 1. Polak ma stworzyć duet z Lancem Strollem i zastąpić Massę, który po tegorocznym GP Abu Dabi zakończy karierę. Informacje z Francji szybko zdementował rzecznik prasowy Williamsa. Dziennikarze są jednak przekonani, że ujrzą Polaka na światowych torach w przyszłym sezonie.

Robert Kubica (fot. Getty) Ciekawe wieści dotyczące krakowianina podał Codling w najnowszym odcinku podcastu "Autosportu".

– Kubicy zabrakło miliona dolarów, dlatego Massa pojedzie do końca. Pojawił się problem z ubezpieczeniem, co mogło być przeszkodą do jednorazowego występu, ale nie do podpisania umowy na cały sezon – stwierdził dziennikarz.

– Polak nadal jest pierwszym wyborem zespołu, ale jeszcze nie umarł temat Pascala Wehrleina. Interesujące jest to, że w tle przewija się budżet. Kubica jest numerem jeden, ale jednocześnie brakuje mu pieniędzy – dodał po chwili.

Brazylijskie media podały, że krakowianin może być już pewny umowy na 2018 rok. Do dogadania pozostały tylko niektóre zapisy kontraktowe.

Kubica wróci do Formuły 1? Gutowski: jeszcze trochę poczekamy

podobne informacje

Ważny rok Roberta Kubicy. "Gdyby Williams był w środku stawki, być może cierpiałbym bardziej"

Kalendarz Formuły 1 na sezon 2019 potwierdzony. Kubica zacznie w Australii

Formuła 1: Latifi rezerwowym w Williamsie

Znamy numer, z którym startować będzie Kubica