14.11.2017, 15:15
ATP Finals, grupa Borisa Beckera 2017
Round Robin, 1/4 finału

ATP Finals: Sock z szansami na półfinał

Jack Sock pokonał Marina Cilicia 5:7, 6:2, 7:6 (5) w meczu grupy Borisa Beckera w ATP Finals. Amerykanin zachował szanse na awans do półfinału. Mecz trwał dwie godziny i 31 minut.
Jack Sock (fot. Getty)

Kubot: przez wiarę i szacunek można być najlepszym na świecie

Cilić przegrał z Alexandrem Zverevem w trzech setach w pierwszej kolejce. Z kolei Sock musiał uznać wyższość Rogera Federera. Porażka we wtorkowym pojedynku pozbawiała Chorwata lub Amerykanina szans na awans do półfinału.

Marin Cilić (fot. Getty) Mecz lepiej rozpoczął się dla Socka, który przełamał rywala już w pierwszym gemie. Chwilę później oddał jednak podanie przeciwnikowi. Kluczowy dla losów pierwszego seta był dwunasty gem, którego wygrał Cilić.

Chorwat był słabiej dysponowany w drugiej partii. Zawodził go jego największy atut – serwis. Doszło do decydującego seta, w którym wszystkie karty w ręku miał tenisista z Medziugorie. Prowadził 3:1, ale nie był w stanie ponownie utrzymać podania.

W tie-breaku więcej zimnej krwi zachował Sock. Amerykanin przegrywał już 2:4, ale był w stanie odmienić losy spotkania. Cilić zagra z Rogerem Federerem w ostatniej kolejce. Nie ma już jednak szans na grę w półfinale...

TOP 5: tenisiści, którzy mieli największy wpływ na modę