tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Małysz przed PŚ: to wielka próba dla nas i FIS

– Musimy sprawdzić czy jesteśmy w stanie zorganizować konkurs w Europie już w listopadzie. Zawsze inauguracja była w Skandynawii, gdzie są mrozy. W Wiśle były przymrozki, ale woda do armatek miała osiem stopni na plusie. Trudno więc, żeby je uruchomić... – powiedział Adam Małysz przed inauguracją Pucharu Świata w Wiśle.

O przygotowaniu skoczni
Śnieg wiązał się do 110 metra razem z siatkami. Aktualnie nie wiąże się w górnych częściach zeskoku. Została zastosowana chemia i wygląda to trochę lepiej. Jeśli nie da się ułożyć śniegu ratrakami, zrobimy to ręcznie.

O inauguracji
Najbardziej bałem się o śnieg. Mieliśmy jednak zapewnienia od Supersnow, COS i związku, że zrobimy tory najazdowe, a śnieg będzie. Wiadomo, że to wielka próba dla nas i FIS. Musimy sprawdzić czy jesteśmy w stanie zorganizować konkurs w Europie już w listopadzie. Zawsze inauguracja była w Skandynawii, gdzie są mrozy. W Wiśle były przymrozki, ale woda do armatek miała osiem stopni na plusie. Trudno więc, żeby je uruchomić...

O skoczkach
Jeszcze odpoczywają. Przyjadą w czwartek do Wisły i wezmą udział w spotkaniu z dziennikarzami. W piątek już zaczynają starty. Cała karuzela zacznie się kręcić. Zostały zaledwie dwa dni.

O zgrupowaniu w Hinzenbach
Mieli tam spokój do treningów. Skoczkowie byli bardzo zadowoleni i nie potrzebowali, żeby skoczyć w Wiśle przed konkursem.

Przewidywania przed konkursem
Ten sezon jest wyjątkowy, bo mamy igrzyska olimpijskie. Zazwyczaj skoczkowie chcą, żeby forma przyszła właśnie wtedy, ale po drodze mamy Puchary Świata. Zawodnik zawsze chce zaprezentować się dobrze. Nie może tylko liczyć na zwycięstwo w Pjongczangu. Nic się nie stanie, jeśli nie będzie wygranej, ale kibice wymagają dużo. Chłopaki znają tę skocznię i wielokrotnie tutaj wygrywali. Możemy liczyć, że będzie dobrze

najpopularniejsze

Mundial 2022. Katar chce być jak Real Madryt i piłkarze ręczni

Mundial 2018. Francuzi wygrali i mają problem. Dotrzymają słowa?

Rafał Rostkowski: gdy wstyd zasłania chwałę

Mundial 2018. Belgia – Tunezja 1:0: gol Hazarda

Mundial 2018. Finał nie zburzył braterstwa. Wzruszające słowa Modricia i Rakiticia