tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Małysz przed PŚ: to wielka próba dla nas i FIS

– Musimy sprawdzić czy jesteśmy w stanie zorganizować konkurs w Europie już w listopadzie. Zawsze inauguracja była w Skandynawii, gdzie są mrozy. W Wiśle były przymrozki, ale woda do armatek miała osiem stopni na plusie. Trudno więc, żeby je uruchomić... – powiedział Adam Małysz przed inauguracją Pucharu Świata w Wiśle.

O przygotowaniu skoczni
Śnieg wiązał się do 110 metra razem z siatkami. Aktualnie nie wiąże się w górnych częściach zeskoku. Została zastosowana chemia i wygląda to trochę lepiej. Jeśli nie da się ułożyć śniegu ratrakami, zrobimy to ręcznie.

O inauguracji
Najbardziej bałem się o śnieg. Mieliśmy jednak zapewnienia od Supersnow, COS i związku, że zrobimy tory najazdowe, a śnieg będzie. Wiadomo, że to wielka próba dla nas i FIS. Musimy sprawdzić czy jesteśmy w stanie zorganizować konkurs w Europie już w listopadzie. Zawsze inauguracja była w Skandynawii, gdzie są mrozy. W Wiśle były przymrozki, ale woda do armatek miała osiem stopni na plusie. Trudno więc, żeby je uruchomić...

O skoczkach
Jeszcze odpoczywają. Przyjadą w czwartek do Wisły i wezmą udział w spotkaniu z dziennikarzami. W piątek już zaczynają starty. Cała karuzela zacznie się kręcić. Zostały zaledwie dwa dni.

O zgrupowaniu w Hinzenbach
Mieli tam spokój do treningów. Skoczkowie byli bardzo zadowoleni i nie potrzebowali, żeby skoczyć w Wiśle przed konkursem.

Przewidywania przed konkursem
Ten sezon jest wyjątkowy, bo mamy igrzyska olimpijskie. Zazwyczaj skoczkowie chcą, żeby forma przyszła właśnie wtedy, ale po drodze mamy Puchary Świata. Zawodnik zawsze chce zaprezentować się dobrze. Nie może tylko liczyć na zwycięstwo w Pjongczangu. Nic się nie stanie, jeśli nie będzie wygranej, ale kibice wymagają dużo. Chłopaki znają tę skocznię i wielokrotnie tutaj wygrywali. Możemy liczyć, że będzie dobrze

najpopularniejsze

Marek Koźmiński: jeżeli Bednarek będzie grał, wsiądzie do samolotu na MŚ

Pogrom w finale Pucharu Króla. Piękne pożegnanie Iniesty

Magiczny Giroud dał Chelsea finał Pucharu Anglii. Duży błąd Bednarka

Orły Engela znów razem. Zagrali dla Kryszałowicza

Radosław Cierzniak: czułem, że bramka w końcu padnie