tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Początek fazy grupowej IEM Oakland 2017

14 listopada rozpocznie się faza grupowa turnieju Intel Extreme Masters Oakland 2017. Do walki o tytuł mistrza i 300 tysięcy dolarów stanie 12 zespołów. Pierwsze mecze już o godz. 20:00 polskiego czasu.
IEM Oakland 2016 (fot. Intel Extreme Masters)

E-Ampy pod patronatem medialnym TVP Sport

W najnowszej edycji Intel Extreme Masters niestety nie zobaczymy polskich drużyn. Nie oznacza to jednak braku emocji. Wśród uczestników znajdują się zespoły ze ścisłej czołówki świata, m.in. FaZe Clan, Astralis, G2 czy SK Gaming. Aż dwanaście zespołów powalczy o łączną pulę 300 tysięcy dolarów. Grupy przedstawiają się następująco:

Grupa A:
SK
Astralis
Cloud9
NiP
EnVyUs
TheMongolz

Grupa B:
FaZe
G2
Liquid
Gambit
Renegades
OpTic

Pierwsze dwa mecze rozpoczną się o godzinie 20:00. Przeciwko sobie staną Astralis i NiP, a także SK oraz EnVyUs. Spotkania fazy grupowej rozgrywane będą w formacie "Best of 1", gdzie o zwycięstwie rozstrzyga rozgrywka na jednej mapie. Pojawiła się również informacja, iż Nicolai "device" Reedtz nie mógł przybyć z resztą drużyny Astralis jednym lotem, ze względu na problemy zdrowotne. W pierwszym starciu Astralis wystawi swojego trenera, Danny'ego "zonica" Soerensena, a sam "device" ma być gotowy do gry w następnym spotkaniu przeciwko Cloud9, zaplanowanym na 22:30.