:
3
1:2
41'Fiedor Smołow
51'Aleksiej Miranczuk
70'Fiedor Smołow

Rosjanie kończyli mecz z Hiszpanią z pomocnikiem w bramce

Widzowie meczu Rosji z Hiszpanią na brak emocji zdecydowanie nie narzekali. Towarzyskie spotkanie, rozgrywane w Petersburgu, skończyło się remisem 3:3.
Aleksiej Miranczuk i Sergio Busquets (Fot. PAP/EPA)

Koniec "przeglądu wojska". Zostały tylko drobne korekty?

Rosjanie nie prezentują ostatnio najwyższej formy. Trzy dni temu ulegli u siebie 0:1 Argentynie, wcześniej w październiku tylko zremisowali z Iranem. Również mecz z Hiszpanią nie zaczął się dla nich najlepiej.

Już po dziewięciu minutach goście objęli prowadzenie. Marco Asensio dośrodkował z lewej strony, a akcję głową wykończył Jordi Alba. W 35. minucie z karnego, podyktowanego za zagranie ręką Dalera Kuzjajewa, podwyższył Sergio Ramos.

Piłkarze Stanisława Czerczesowa jeszcze przed przerwą zdołali zdobyć kontaktową bramkę. Pięknym strzałem przy słupku z piętnastu metrów Davidowi de Gei nie dał szans Fiedor Smołow.

Smołow strzelił Hiszpanom dwa gole (Fot. PAP/EPA)

Sześć minut po zmianie stron z najbliższej odległości wyrównał Jurij Żirkow. Gospodarze z remisu cieszyli się jednak tylko dwie minuty, bo Ramos po raz kolejny wykorzystał "jedenastkę". Wcześniej zdaniem sędziego Gianluki Rocchiego był faulowany przy dośrodkowaniu z wolnego, ale ta decyzja była bardzo kontrowersyjna.

Gospodarze się nie poddali i po raz kolejny doprowadzili do wyrównania. Po raz drugi gola strzelił Smołow, chyba zresztą jeszcze ładniejszego niż za pierwszym razem.

Jego zespół mecz musiał kończyć w dziesięciu, bo kontuzję odniósł Andriej Lunew. Rosjanie wykorzystali już wtedy limit zmian, więc jego miejsce między słupkami zająć musiał Denis Głuszakow. Bramki nie wpuścił.