Liga Mistrzów FIBA: Nanterre 92 –Stelmet Zielona Góra 95:82

Koszykarze Stelmetu Zielona Góra przegrali na wyjeździe z francuską drużyną Nantere 92 95:82 (28:15, 20:18, 22:23, 25:26) w meczu grupy D Ligi Mistrzów. To czwarta porażka zespołu Artura Gronka.
Adam Hrycaniuk (fot. PAP/Lech Muszyński)

Początek spotkania był dość wyrównany. Przez pierwsze minuty mistrzowie Polski szli punkt za punkt i nie pozwalali odskoczyć francuskiemu zespołowi. Jednak z czasem koszykarze Nanterre zaczęli powiększać swoją przewagę, dzięki czemu pierwszą kwartę wygrali z przewagą aż trzynastu punktów. Po dwudziestu minutach prowadzili już 48:33.

Dwie ostatnie kwarty należały już do zawodników Gronka. W pewnym momencie koszykarze Stelmetu tracili już tylko 5 punktów. Nie potrafili jednak odrobić strat i ostatecznie zawodnicy Nanterre 92 wygrali z przewagą 13 punktów. Niewątpliwie najlepszy na parkiecie był gracz francuskiego zespołu, James Schuler, który zdobył 22 punktów i ośmiokrotnie asystował. W Stelmecie najlepiej zaprezentował się James Florence.

Nantere 92 – Stelmet BC Zielona Góra 95:82 (28:15, 20:18, 22:23, 25:26)

Nanterre 92: James Shuler 22, Hugo Invernizzi 15, Jaen–Marc Pansa 13, Heiko Schaffartzik 13, Johan Passave – Ducteil 8, Lahaou konate 7, Terran Petteway 6, Erik Murphy 2, Bathiste Tchouaffe 1, Warren Racine 0

Stelmet: Vladimir Dragicevic 17, James Florence 13, Martynas Gecevicius 13, Przemysław Zamojski 12, Łukasz Koszarek 8, Jarosław Mokros 8, Armani Moore 8, Adam Hrycaniuk 3, Thomas Kelati 0, Filip Matczak 0