0
5
4

Niemcy jak zawsze. Zagrali z Francją do samego końca

Po drugim golu Alexandre'a Lacazette'a Francja prowadziła z Niemcami w towarzyskim meczu 2:1. Jej kibice odśpiewali już Marsyliankę, ale rywale w swoim stylu grali do końca i wyrównali w ostatniej akcji doliczonego czasu.
Niemcy – Francja 2:2 (skrót meczu)
Alexandre Lacazette i Kevin Trapp (Fot. Getty Images)

Rosjanie kończyli mecz z Hiszpanią z pomocnikiem w bramce

JAK PADŁY BRAMKI?
34' Kombinacyjna akcja Francuzów, Anthony Martial ograł obrońcę i podał przed pustą bramkę do Alexandre'a Lacazette'a, który musiał trafić.
56' Prostopadłe podanie Mesuta Oezila do Timo Wernera, a ten w sytuacji sam na sam nie dał szans Steve'owi Mandandzie.
71' Kylian Mbappe prostopadle podaje Lacazette, a ten w pojedynku był lepszy od Kevina Trappa.
90'+3 Oezil podał Mario Goetzemu, ten w pole karne Larsowi Stindlowi, a ten posłał piłkę przy bliższym słupku obok Mandandy.

Niemcy – Francja 0:1: gol Lacazette'a

JAK MOGŁY PAŚĆ?
19' Lacazette pobiegł z piłką kilkanaście metrów i mocno kopnął zza pola karnego. Trapp zdołał jednak sparować piłkę poza boisko.
28' Kontratak Francji i dwóch na jednego, ale Mbappe za długo prowadził piłkę i rywale zdążyli wrócić. Skończyło się strzałem nad poprzeczką, w dodatku ze spalonego.
32' Mbappe obrócił się z piłką w polu karnym i strzelił przy bliższym słupku. Trapp popisał się świetną obroną.
53' Doskonała okazja rezerwowego Antonio Ruedigera, który jednak źle trafił na siódmym metrze w piłkę i ta minęła słupek.
58' Mocny strzał prostym podbiciem Martiala. Piłka leciała tuż przy słupku, ale paradą popisał się Trapp.
70' Fantastyczny strzał z rzutu wolnego Toniego Kroosa, jednak piłka odbiła się od poprzeczki.
89' Martial dostał piłkę w polu karnym, był sam przed Trappem, ale podał mu, bo trudno nazwać to strzałem.

Niemcy – Francja 1:1: gol Wernera

BOHATER
Ten tytuł należy się Lacazette'owi, który pierwsze ostrzeżenie wysłał Trappowi już w 19. minucie. Wtedy Niemiec obronił, ale później dwa razy był bez szans. Gdyby nie nieuwaga obrony Francuzów w doliczonym czasie, zapewniłby im tymi bramkami zwycięstwo. Jego forma może jednak napawać optymizmem kibiców Arsenalu przed sobotnimi derbami północnego Londynu.

Niemcy – Francja 1:2: drugi gol Lacazette'a
Niemcy – Francja 2:2: gol Stindla