tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

KLZ: AZ Supra Brokers Wrocław z awansem do play-off

AZ Supra Brokers Wrocław pokonała Unię Racibórz 17:14 w meczu grupy B Krajowej Ligi Zapasów. Dla gospodarzy było to czwarte zwycięstwo w tym sezonie.
Zdjęcie zawodników AZ Supra Brokers Wrocław i Unii Racibórz (fot. Facebook/ AZ Supra Brokers)

Wrocławskie Centrum Kongresowe przez dwie godziny było prawdziwą świątynią sportu zapaśniczego. Mecz PWPW KLZ, liderów grupy B – AZ Supra Brokers Wrocław z wiceliderem grupy – MKZ Unia Racibórz. Wydarzenie kolejki niewątpliwie dostarczyło niezapomnianych sportowych wrażeń.

Mecz na specjalne zaproszenie PWPW KLZ i polskiego trenera, olimpijskiej kadry Danii – Szymona Koguta, oglądali również trenerzy kadr narodowych z Austrii, Niemiec, Danii, Szwecji, Litwy, Czech i Finlandii. Trzynastu trenerów kadr narodowych przed meczem uczestniczyło w konferencji szkoleniowej. Obrady dotyczyły współpracy szkoleniowej, wymiany myśli trenerskiej i realizacji wspólnych zadań, mających na celu jak najlepsze przygotowanie zawodników do najważniejszych imprez.

W składach obu drużyn gwiazdy światowych zapasów, na czele z mistrzem olimpijskim Aleksiejem Mishinem (AZ Supra Brokers Wrocław). W kategorii wagowej do 75 kg, wrocławską drużynę reprezentowała Mistrzyni Świata – Aline Focken. W drużynie MKZ Unia Racibórz, znakomici zawodnicy, na czele z Dawidem Erseticem ( 59 kg styl klasyczny), Sebastianem Jezierzańskim (86 kg ,styl wolny) i Siarhejem Staradupem (98 kg, styl klasyczny).

Najciekawszy pojedynek w kategorii wagowej do 59 kg w stylu klasycznym stoczyli Michał Tracz (AZ SUPRA BROKERS Wrocław) i Dawid Ersetic (MKZ Unia Racibórz). Bohaterowie tej walki znają się doskonale. Wielokrotnie zmagali się w finałach najważniejszych imprez krajowych. We wrocławskim pojedynku, który stał na najwyższym poziomie światowym, byliśmy świadkami walki wyrównanej, zaciętej i pełnej sportowych emocji. Kibice mogli podziwiać determinacje i wolę walki obu zapaśników. Zwyciężył Ersetic, wykonując udane akcje w parterze. Sportową klasę potwierdziła Focken, która pewnie i wysoko na punkty pokonała wicemistrzynię Europy – Zsanett Nemeth (MKZ Unia Raciborz). Aleksjiej Miszyn, który wystartował w wyższej kategorii wagowej niż jego nominalna, musiał uznać wyższość doskonale dysponowanego Siarheja Staradupa z Białorusi. Bardzo wyrównany pojedynek, zakończony jedynym w tym meczu remisem, oglądaliśmy w kategorii wagowej 86 kg – styl wolny. Walkę stoczyli Zelikham Minkailov (AZ Supra Brokers Wrocław ) i Sebastian Jezierzański (MKZ Unia Racibórz). Widowisko, jakie stworzyli obaj zawodnicy, było godne finału najważniejszych imprez światowych.

W całym meczu zwyciężyła AZ Supra Brokers Wrocław (17:14), która zdecydowanie prowadzi w tabeli grupy B i już może się szykować do play-off. MKZ Unia Racibórz zapowiada walkę o drugie miejsce, premiowane awansem do kolejnej fazy rozgrywek PWPW KLZ.

Krajowa Liga Zapaśnicza: AZ Supra Brokers Wrocław – Unia Racibórz

podobne informacje

KLZ: zwycięstwo Grunwaldu Poznań we Wrocławiu