tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Loew: postawa De Rossiego? Coś wielkiego!

Po porażce Włochów ze Szwecją (0:1 w dwumeczu) w barażu eliminacji mistrzostw świata, dyskusję wywołało zachowanie Daniele De Rossiego, który nie chciał wejść na boisko z ławki rezerwowych. Swoją postawą zaimponował Joachimowi Loewowi, selekcjonerowi broniących tytułu Niemców.
Joachim Loew i Daniele De Rossi (fot. Getty Images)

"Apokalipsa, kompromitacja" – Włosi załamani po barażach

W pierwszym spotkaniu Szwedzi wygrali 1:0, a w rewanżu na San Siro padł bezbramkowy remis. W trakcie drugiej połowy trener Giampiero Ventura nakazał rozgrzewkę De Rossiemu. – Ja mam wejść? Nie mamy tego meczu zremisować, ale go wygrać – tak doświadczony pomocnik zareagował na decyzję szkoleniowca i wskazał na Lorenzo Insigne, który jego zdaniem powinien wspomóc drużynę.

Ostatecznie ani De Rossi, ani Insigne nie pojawili się na boisku, a Włosi nie potrafili zdobyć bramki. Italii zabraknie na mundialu po raz pierwszy o 1958 roku.

Postawa 34-letniego zawodnika Romy wzbudziła podziw Loewa. – Czytałem o tym. De Rossi powiedział, że nie chce wejść, bo zespół potrzebował napastnika, a nie defensywnego pomocnika. Dla mnie to coś wielkiego – nie krył zachwytu.

Reprezentacja Niemiec w cuglach wygrała grupę eliminacyjną i w Rosji będzie bronić tytułu wywalczonego w Brazylii. We wtorek Die Mannschaft zremisowali z Francją (2:2) w meczu towarzyskim.

The best of Jacek Laskowski i Radosław Gilewicz z meczu Polska - Meksyk
Szczęsny: to był dobry czas na eksperymenty
Jach: Meksyk zagrał lepszą piłkę od Urugwaju
Mecz towarzyski Polska – Meksyk (skrót)
Dużo materiałów do analizy. Wnioski po listopadowych meczach
"Na mundialu Meksyk znów odpadnie w 1/8 finału"

podobne informacje

Quo vadis Italio? Wielcy odchodzą, następców nie widać

Sprzeciw De Rossiego. "Nie mogę wejść. Musimy wygrać"

Przerost formy nad treścią? Verratti kolejny raz zawiódł

Gwiazdy, które latem będą do wzięcia za darmo