tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Loew: postawa De Rossiego? Coś wielkiego!

Po porażce Włochów ze Szwecją (0:1 w dwumeczu) w barażu eliminacji mistrzostw świata, dyskusję wywołało zachowanie Daniele De Rossiego, który nie chciał wejść na boisko z ławki rezerwowych. Swoją postawą zaimponował Joachimowi Loewowi, selekcjonerowi broniących tytułu Niemców.
Joachim Loew i Daniele De Rossi (fot. Getty Images)

"Apokalipsa, kompromitacja" – Włosi załamani po barażach

W pierwszym spotkaniu Szwedzi wygrali 1:0, a w rewanżu na San Siro padł bezbramkowy remis. W trakcie drugiej połowy trener Giampiero Ventura nakazał rozgrzewkę De Rossiemu. – Ja mam wejść? Nie mamy tego meczu zremisować, ale go wygrać – tak doświadczony pomocnik zareagował na decyzję szkoleniowca i wskazał na Lorenzo Insigne, który jego zdaniem powinien wspomóc drużynę.

Ostatecznie ani De Rossi, ani Insigne nie pojawili się na boisku, a Włosi nie potrafili zdobyć bramki. Italii zabraknie na mundialu po raz pierwszy o 1958 roku.

Postawa 34-letniego zawodnika Romy wzbudziła podziw Loewa. – Czytałem o tym. De Rossi powiedział, że nie chce wejść, bo zespół potrzebował napastnika, a nie defensywnego pomocnika. Dla mnie to coś wielkiego – nie krył zachwytu.

Reprezentacja Niemiec w cuglach wygrała grupę eliminacyjną i w Rosji będzie bronić tytułu wywalczonego w Brazylii. We wtorek Die Mannschaft zremisowali z Francją (2:2) w meczu towarzyskim.

The best of Jacek Laskowski i Radosław Gilewicz z meczu Polska - Meksyk
Szczęsny: to był dobry czas na eksperymenty
Jach: Meksyk zagrał lepszą piłkę od Urugwaju
Mecz towarzyski Polska – Meksyk (skrót)
Dużo materiałów do analizy. Wnioski po listopadowych meczach
"Na mundialu Meksyk znów odpadnie w 1/8 finału"

podobne informacje

"Uwaga, spóźniony wślizg". Nietypowy tatuaż "włoskiego Keane'a"

De Rossi: nie widziałem tak męczącej się Barcelony

Quo vadis Italio? Wielcy odchodzą, następców nie widać

Sprzeciw De Rossiego. "Nie mogę wejść. Musimy wygrać"