Taylor Fedun
Matt Moulson 28'56''
Jack Eichel 3'45'' 14'19'' 20'16''

NHL: spore problemy i wygrana mistrzów

Broniący tytułu hokeiści Pittsburgh Penguins zanotowali szóstą wygraną z rzędu przed własną widownią. We wtorkowym meczu ligi NHL pokonali Buffalo Sabres 5:4 (po dogrywce). Gospodarze przegrali tylko jedno z ostatnich 13 spotkań z Szablami.
Sidney Crosby (fot. Getty Images)

Asysta Jagra i wygrana Calgary Flames

Pingwiny przegrywały 0:2, 1:3 i 3:4, ale potrafiły przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 54. minucie do remisu 4:4 doprowadził Phil Kessel, a 16 sekund po rozpoczęciu dogrywki gola na wagę triumfu strzelił Conor Sheary. To było jego drugie trafienie w tym spotkaniu.

Jedną z bramek dla Penguins uzyskał Sidney Crosby (nie strzelał goli w 11 kolejnych grach, tj. od 20 października); zapisał na koncie także asystę. Kessel z kolei punktował w każdym z ostatnich pięciu występów i w aż 16 z 20 w tym sezonie.

Zespół z Pittsburgha kontynuuje passę zwycięstw nad Sabres. Przeciwnicy na wygraną czekają od 2 kwietnia 2013 roku.

Devan Dubnyk (fot. Getty Images) Bardzo dobrze broni Devan Dubnyk z Minnesota Wild. Jego zespół pokonał Philadelphia Flyers 3:0, a dla bramkarza był to trzeci kolejny mecz, w którym nie puścił gola. Dubnyk bez straconej bramki pozostaje już od 195 minut i 5 sekund. We wtorek obronił 30 strzałów.

Czuję się pewnie w bramce, a jedną z kluczowych spraw w moich interwencjach jest ustawienie stóp. Poza tym poruszanie się po lodzie, kontrola krążka itd. Oczywiście także koledzy z drużyny wykonują świetną pracę, pozwalając mi na obserwację krążka – stwierdził 31-letni Dubnyk.

Strzelcami goli w tej potyczce byli Nino Niederreiter w... 12. sekundzie (to był jego jubileuszowy mecz numer 400. w NHL), Eric Staal w 59. minucie i Jason Zucker w 60; dwa ostatnie strzały do pustej bramki.