tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MŚ 2018: spokój w Nigerii. "Nie będzie kłótni o pieniądze"

Zawodnicy i przedstawiciele nigeryjskiej federacji piłkarskiej, którzy przy okazji wielu zawodów byli skonfliktowani w kwestiach finansowych, podpisali umowę dotyczące wypłat premii. Na MŚ w Rosji "Super Orły" zapowiadają walkę bez oglądania się na pieniądze.
Ola Aina (L) i Paulo Dybala (fot. Getty Images)

Buffon, Vidal, Bale... Jedenastka nieobecnych mundialu w Rosji

Uzgodniliśmy wszystkie detale, takie jak premie za każdy mecz i każdą rundę MŚ oraz kwestię podziału pieniędzy od FIFA. Dodatkowo doszliśmy to porozumienia w sprawię wynagrodzeń ze mecze towarzyskie oraz co do samego sposobu wypłaty pieniędzy – tłumaczył w opublikowanym oświadczeniu dyrektor nigeryjskiej federacji Shehu Dikko.

Z wprowadzonych rozwiązań zadowoleni są też sami zawodnicy. – Jesteśmy wszyscy bardzo szczęśliwi. To pierwszy raz, od kiedy gram w reprezentacji, kiedy wszystko jest wyjaśnione czarno na białym w wiążącej umowie – powiedział kapitan zespołu John Obi Mikel.

Drużyna wierzy, że wprowadzone zmiany wpłyną pozytywnie na formę całego zespołu i będą "katalizatorem zmian", które pozwolą "Super Orłom" na najlepszy w historii występ na MŚ.

Nigeria zagra na mundialu po raz piąty. Dotychczas trzy razy dotarła do 1/8 finału. W 2014 roku, w Brazylii, piłkarze z tego kraju nie wyszli na trening przed meczem fazy pucharowej z Francją domagając się od federacji wypłaty zaległych premii. Podobne incydenty miały również miejsce w trakcie innych imprez.

Mistrzostwa w Rosji rozpoczną się 14 czerwca, a finał zostanie rozegrany 15 lipca 2018 roku.

Piłkarze Włoch odesłani do łopat...
Mundial bez bramkarza – legendy

podobne informacje

MŚ 2018: FIFA opublikowała statystyki mundialu. Polska w wielu kategoriach... przed Francją

MŚ 2018: Włosi sparingpartnerami. Piłka na… pocieszenie?

Czas na przebój mundialu. Wybierz największy hit MŚ

MŚ 2018: fortuna za wytypowanie wyników wszystkich meczów