tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kolejna rekordowa lekcja WF-u Siódmiaka

Kolejna edycja Największej Lekcji WF-u organizowanej przez Artura Siódmiaka – byłego reprezentanta Polski w piłce ręcznej – zachęcała dzieci do uprawiania sportu. Dzieci schodziły z sali na Torwarze zadowolone i ustawiały się w kolejce po autografy znanych zawodników.
Artur Siódmiak: ta lekcja to szansa na wyłapywanie talentów
Artur Siódmiak (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Siódmiak i fundacja Akademia Sportu co roku zwiększają liczbę dzieci uczestniczących w zajęciach. W tym roku było ich łącznie ponad 8 tysięcy. Hasłem, którym były szczypiornista próbuje zachęcić dzieci do aktywności, jest "zwolnienie z WF-u to obciach".

– Warto jest trenować. Wiadomo, może być wygoda, aplikacje wszystko za dzieciaki zrobią i po co się pocić. My tłumaczymy, że sport to takie ujście dla negatywnych i pozytywnych emocji po matematyce czy geografii. To bardzo ważne, by to wszystko było zrównoważone – zastrzegł.

(fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Jak dodał, bardzo istotne jest też nastawienie nauczycieli prowadzących zajęcia WF-u i sposób ich prowadzenia. – Nauczyciel musi mieć dobrą interakcję z podopiecznymi. WF rozwija się, są innowacyjne formy prowadzenia zajęć. Wszystko zależy od kadry, która powinna się stale kształcić, musi być zmotywowana, mieć powołanie. Wtedy lekcje wyglądają inaczej – przekonywał.

O znaczeniu poszukiwania alternatywnych form wspomnianych lekcji mówił także PAP podsekretarz stanu w ministerstwie sportu Jan Widera. Podkreślił, że unikać trzeba schematycznych zajęć. – W tym kierunku idziemy. Musimy pokazać młodemu pokoleniu, że sport i aktywność fizyczna są niezbędne dla rozwoju i zdrowia. Czy sprawność polskich dzieci jest już na przyzwoitym poziomie? Wydaje mi się, że sport to taka dziedzina życia, nad którą cały czas trzeba pracować. Trzeba być wciąż czujnym, w jakim kierunku idą zainteresowania dzieci i młodzieży – podsumował.

Jak co roku Siódmiak zaprosił do pomocy wielu byłych i obecnych sportowców. Po raz pierwszy w akcji wziął udział mistrz olimpijski w skoku wzwyż z Montrealu Jacek Wszoła. Zachęcał on dzieci, by próbowały sił w najbliższej jego sercu lekkiej atletyce. – Rozsądek nakazuje jak najwięcej zajęć z lekkiej atletyki. Np. trójbój jest bardzo wszechstronny, jego formuła sprawdza się od wielu dziesiątków lat – zaznaczył.

"Jedna Wenta" i rzut życia "Króla Artura"

najpopularniejsze

Igrzyska Olimpijskie Młodzieży (Argentyna) – taekwondo

Historyczna zmiana i rekordowy występ Jakuba Błaszczykowskiego

W kadrze formę się poleruje

Luis Enrique: nie możemy marnować żadnego meczu, nawet towarzyskiego

Jubileusz Roberta Lewandowskiego. Zobacz jak zagrał kapitan (skrót)