tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ranking FIFA: mały spadek Polski, awans... Włochów

W nowym rankingu FIFA, który opublikowany zostanie 23 listopada, reprezentacja Polski spadnie o jedno miejsce i znajdzie się na siódmym. Największy awans w czołowej dwudziestce zaliczą Szwedzi i Duńczycy.
Robert Lewandowski (fot. Getty Images)

MŚ 2018: znamy komplet finalistów. Kto w którym koszyku?

Polska w zestawieniu z 16 października była szósta i miała 1323 punkty. Po listopadowych meczach towarzyskich straci ich 114 i przesunie się o jedną pozycję w dół. To nie tylko efekt wyników sparingów, ale przede wszystkim tego, że współczynnik ich punktacji jest dużo niższy niż w przypadku meczów o stawkę.

Z dwudziestki wypadną piątkowi rywale biało-czerwonych Urugwajczycy, którzy przesuną się cztery pozycje w dół i teraz będą na 21. Meksyk, z którym kadra Adama Nawałki grała w poniedziałek, utrzyma szesnastą.

Mecz towarzyski Polska – Meksyk (skrót)
Mecz towarzyski: Polska – Urugwaj (skrót)

W czołowej piątce nie zajdą zmiany, choć warta podkreślenia jest strata 136 "oczek" drugiej Brazylii. Na szóstą pozycję, przed Polskę, wskoczą Hiszpanie. Tuż za biało-czerwonymi znajdą się Szwajcarzy, którzy wracają do czołowej dziesiątki.

Największy awans w czołowej dwudziestce zaliczą Skandynawowie – Duńczycy i Szwedzi przesuną się o siedem miejsc w górę, na odpowiednio dwunaste i osiemnaste. Co ciekawe, Włosi, którzy w barażu o MŚ w Rosji odpadli z tymi drugimi, również przesuną się w górę – z piętnastej pozycji na czternastą. Ot, specyfika rankingu FIFA.

Fot. tablesgenerator.com
Błaszczykowski o babci: jestem w szoku, jakie ogląda mecze

podobne informacje

"Szachowe" zmiany w rankingu FIFA. Nowy system punktowania

Polacy bez zmian w nowym rankingu FIFA

Ranking FIFA: spadek reprezentacji Polski

Polska spadnie w najnowszym rankingu FIFA