29 Marcin Listkowski 85'
  Kiko Ramirez
  Kosta Runjaic

Wisła – Pogoń 1:0. Krakowianie wciąz w czołówce

Wisła Kraków wygrała 1:0 (0:0) na własnym stadionie z Pogonią Szczecin w spotkaniu 16. kolejki Ekstraklasy. Był to 10. mecz gości bez wygranej w lidze. Szczecinianie nadal są ostatnią drużyną w tabeli.
Piłkarze Wisły Kraków (Fot. PAP)

Bez bramek w Białymstoku. Wicemistrzowie nie wykorzystali przewagi

Pierwsza połowa nie przyniosła goli, ale bliżej zdobycia bramki była Wisła. Carlitos miał dwie znakomite sytuacje. Najpierw po strzale głową trafił w słupek, a później po jego uderzeniu piłkę w ostatnim momencie wybił Ricardo Nunes.

Z kolei Pogoń najlepszą okazje miała po strzale z rzutu wolnego Spasa Delewa. Michał Buchalik nie interweniował, ale szczęście było po jego stronie, ponieważ Bułgar pomylił się nieznacznie.

Jesus Imaz (L) i Kamil Drygas (fot. PAP/Jacek Bednarczyk) Sytuację na boisku zmieniła czerwona kartka dla Cornela Rapy w 62. minucie. Obrońca gości przytrzymywał Patryka Małeckiego, który gdyby dopadł do piłki po długim podaniu, stanąłby oko w oko z Załuską. Rzut wolny z około 20 metrów mógł przynieść trafienie miejscowym, ale kolejny raz w tym spotkaniu Carlitos strzelił w słupek.

Dopiero kwadrans przed końcem Wisła dopięła swego. Po dośrodkowaniu z rzutu roznego Jakub Bartkowski uderzył głową i dał zespołowi prowadzenie. Było to jego pierwsze trafienie w Ekstraklasie.

Wynik nie uległ zmianie do ostatniej minuty, mimo że kolejną dobrą sytuację miał Carlitos, a w doliczonym czasie gry sędzia Paweł Gil nie uznał gola Jarosława Fojuta, uznając, że obrońca faulował Buchalika. Pogoń pozostała na ostatnim miejscu w tabeli, a Wisła awansowała na trzecie miejsce. Ma punkt straty do Legii i dwa do Górnika. Lider z wiceliderem zmierzą się w niedzielę o 18.00.